Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvos lehet színtévesztő?

Állatorvos lehet színtévesztő?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg létezik ilyen orvos.

Amennyiben arra vagy kíváncsi, hogy színtévesztő ember lehet-e állatorvos, szerintem igen.

Autót is vezethetnek színtévesztők... Miből gondoltad, hogy esetleg nem lehet?

2012. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kell átesni, és gondolom ott színlátást is vizsgálnak. Színtévesztő lehet gépkocsivezető, de hivatásos már nem. A laborvizsgálatok miatt esetleg, pl egy vizelet gyorsteszt árnyalatai nem biztos, hogy mennének.
2012. okt. 12. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Oh, sajnálom. Sajnos hivatalosat nem tudok (lehet érdemesebb lenne állatorvost kérdezned, akár a neten, mert ide ugye többségében laikusok járnak), de ott nem megoldható, hogy "betanulod". Van olyan ismerősöm, aki ruhaüzletben dolgozik, ill. stylist, pedig színtévesztő. Megtanulta, hogy milyen színeket hogy lát és így tudja, hogy a valóságban milyen.
2012. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szvandaaa ***** válasza:
Én orvosi egyetemre járok, nekünk is voltak alkalmassági vizsgálatok, de ilyesmi nem volt benne... Pedig minden betegséget vissza kellett vezetni 2 generációra visszamenőleg, de ilyet nem kérdeztek, szóval szerintem semmi akadálya ;) !
2012. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szvandaaa, megnyugtató! :)
2012. okt. 13. 05:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de én az állatorvosira járok,és a mi alkalmassági vizsgálatunkon volt ilyen színtévesztős teszt.tudod,azok a színes pöttyök,amikben számot kell látnunk.De szerintem mindig van kibúvó,én a helyedben ezért nem adnám fel.nekem az egyik ismerősöm úgy jár ide,hogy macskaszőr allergiás,szóval ezért ne add fel!
2012. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
A színtévesztésnek fokozatai és típusai vannak,de rákereshetsz a net-en!!Van erre a problémára szemüveg peciálisan színtévesztőknek.Ha a szemüveggel a színtévesztés a fokozata szerint korrigálható,igaz a színeket 1 könyvből újra kell tanulnod.És lehet hivatásos jogsid ha a szemüveggel elérted a megfelelő szinfelismerési százalékot!!!Úgy -hogy fel a fejjel van remény!!
2012. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nagyfater ***** válasza:
Hát... Nem vagyok orvos, de úgy gondolom, hogy bizonyos betegségeket, kóros elváltozásokat a színárnyalatokból fel lehet (fel kell tudni) ismerni. Megértem a hivatás-vágyat, de megéri átélni majd egy súlyos tévedést, vagy műhibát a színtévesztés miatt? Ha annyira szereted az állatokat, más módon is gondoskodhatsz róluk.
2012. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 beretyo válasza:
100%
Én is állatorvosira járok, bár nem Magyarországon, de ez minden országban rutin vizsgálatnak számít alkalmasságin, főleg az egészségügyi szakokon. Szerintem ez nem egy olyan nagy akadály ami miatt nem lehetnél állatorvos. Sajnos a későbbiekben lehetnek vele problémák pl. szövettannál, nekem az nem is tantárgy, inkább egy művészet, nem is tudom mi lett volna velem a vizsgán, ha nem támaszkodhattam volna a színekre.
2012. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zombie No.1. válasza:
100%
Anno jelentkeztem én is állatorvosira, és igen, volt erre vonatkozó vizsgálat, én színtéesztő vagyok, és nem is láttam rendesen az ábrákat. Végül nem tudták megmondani, hogy mi van, mert nem volt benne a munkaalkalmassági könyvben, hogy lehet-e állatorvos színtévesztő, így ráírták a lapra, hogy lehetek... Most általános orvosira járok, elvileg ott nem baj, ha színtévesztő vagy, max nem lehetsz pathológus, laboros stb. De amúgy lehet kapni színtévesztést korrigáló szemüveget, ha nagyon zavar vegyél egyet. Nekem van, de nem szoktam használni, viszont ha beviszed alkalmasságira és az orvos megengedi, hogy használd, akkor simán látni fogod az összes ábrát.Így még az is lehet, hogy akkor is átenged, ha amúgy nem tehetné.
2012. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!