Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem; hogy is...

Debreceni Egyetem; hogy is van ez a testnevelés tantárggyal?

Figyelt kérdés
Kötelező vagy szabadon választható tárgy?
2009. aug. 5. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Az első években kötelező.
2009. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 félév kötelező, de hogy mikor teljesíted, azt teljesen szabadon választod meg.
2009. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hogyan zajlanak a testnevelés órák?

2009. aug. 5. 23:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked, mivel BA-s vagy BsC-s leszel, elég csak 2 félévet csinálni. azt szabadon választod meg, hogy mely szemeszterekben teljesíted. nagyon sokféle foglalkozás közül lehet választani, van foci, általános tesi, kondi, tenisz, úszás, teke, röpi, kosár, aerobik, squash..stb heti egyszer van óra, 10 alkalmat kell teljesíteni. a tesit majd csak valamikor szept. közepe táján lehet felvenni Neptunon, a tesifelvétel csak a főtárgyfelv. után van. gyere röpire, én is azon leszek, idáig mindig azon voltam:) (nekem 4 félév tesi kell, mert még én régi képzéses vagyok)
2009. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, az óra úgy zajlik, hogy meg van adva a helyszín, ahova el kell menned. ugyanúgy átöltöztök öltözőben, mint a gimiben. a tesicuccból nem kell nagy ügyet csinálni, az emberek valamilyen edzőcipőben, melegítőben, meg pólóban vannak általában. tökmindegy milyen, csak ne abban a cipőben tesizz, amiben jöttél. majd bementek a tornaterembe/csarnokba, ahol a tanár először felolvassa a neveket, a hiányzókat beírja. aztán utána követed a tanár utasításait, itt is van bemelegítés, futkosás..stb. majd utána röpiztek, kosaraztok, kung-fuztok annak megfelelőlen, amit felvettél.
2009. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Remek.. köszönöm a gyors és korrekt válaszokat :)


Még 2 dolog érdekelne:

- Egy-egy sporttevékenységet lehet-e versenyszerűen űzni ?

- És ha pl. én másutt egyedületben sportolok, az beleszámíthat-e vagy sem ? (Mondjuk a sportlövészet)

2009. aug. 6. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Fúú, ezt így sajnos pontosan nem tudom, hogy megy a DE-n. annyit tudok, hogy vannak szakcsoportok is a tesitárgyakon belül, ahova olyanokat várnak, akik már komolyabb szinten űzik az adott sportot (pl úszó szakcsoport). ezt majd kérdezd megszeptemberben a tesitanszéken.
2009. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egyesületben van akkor kapsz felmentést,h milyen egyesülettel melyik felmentést kell felvenned azt már a TO-n kérdezd meg. De nálunk (SZTE) van lövészet a tesik között és pl felmentést kaptak azok akik ezt egyesületben végezték, sőt én hastáncoltam és mivel máshol én is felmentést kaptam.
2009. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!