Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van kötelező testnev...

Egyetemen van kötelező testnevelés óra? Ha igen, heti hányszor kb? És milyen felszerelés kérnek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Tudtommal nincs, ha nem testnevelői szakra mész.
2011. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Intézményfüggő, de szerintem a legtöbb helyen van, és 4 félév testnevelést kell teljesíteni. Ez heti 1 duplaórát jelent, és a 14 hetes szorgalmi időszak alatt mondjuk 3-4 alkalmat lehet hiányozni. Tehát számolhatsz úgy, hogy 10x 90perc a testnevelés óra követelmény egy félévben.


Általában te választhatod ki a sportágat, hogy mit szeretnél csinálni. Ha úszni mész, kell fürdőruha, ha teniszezel, akkor teniszütő, ha kosárlabdázol akkor nem kell semmi.. stb. Meg kell nézni, hogy milyen sportágakat lehet a te egyetemeden választani.

2011. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyetemtől függ, az ELTE-n például nem kötelező, de természetesen járhatsz, ha akarsz. Ne úgy képzeld, mint a sulis tesiórákat, általában választhatsz különböző sportok közül, legyen az foci, tenisz, úszás, vagy sima torna, így ennek megfelelően kell felszerelést is beszerezni. Nálunk az ELTE-n fizetni kell a testnevelés órákra, sporttól függ hogy mennyit. Úgy tudom 30ezerért még ejtőernyőzni is lehet.
2011. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ahová én jártam, ott négy kötelező testnevelés félév volt. 3-at ki tudtál váltani azzal, hogy elmentél egy félévben 10-szer az egyetemi csarnokban lévő konditerembe vagy vizsgaidőszakban teljesítetted az előírt szintet (érdemesebb volt inkább 10-szer elmenni). A 4. az úszás volt. Vagy 8-szor elmentél az uszodába úszni, vagy szintén szintidőre teljesítetted az előírt távot. Szóval nem egy nagy dolog, hamar érdemes letudni.
2011. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk SZTE-n két félévi kötelező tesi volt/van. Nagyon sok közül tudsz választani, a futás, labdajátékok, tenisz, golf, úszáson át mindenfélét. Heti egyszer másfél óra volt (12alkalmomnak kellett meglennie).

Felszerelés: Én voltam tenisz kurzuson, nem volt kötelező, hogy saját ütőd legyen,d e ha volt, vihetted :)

2011. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat :)

és ha pl teniszezni szeretnék járni..-pedig még soha nem teniszeztem,de szívesen csinálnám :D-ott megtanítanak? vagy inkább ne menjek oda bénáskodni?:D

2011. júl. 23. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Keress valakit, aki szívesen teniszezne, aztán utána kell járni, hogy mikor lehet menni. Sok helyen fizetni is kell valamennyit, mert a teniszlabda se ingyen van.

Én pl. 1 félévig tollasoztam, ott a tanár le se szarta, hogy ki hogyan játszik, lényeg az volt, hogy ott legyél végig és megfelelő öltözékben.

2011. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Miskolcon 4 félév testnevelés van, 0 kredites, de kötelező teljesíteni. Egy félévben 10 alkalommal kell ott lenni a foglalkozáson, hogy teljesítsd. Itt is választhatsz a sportágak közül, amik INGYÉR vannak! =) Van foci, kosár, röplapda (asszem :D), tollas, tenisz, ping-pong, úszás, aerobic, konditerem.


Úszás nem biztos hogy ingyen van. A tenisz az úgy van ingyen, hogy egy többszektoros, több pályás teniszklub van az egyetem területén, akik felkínálják az első szektorban lévő 3 pályát az egyetemnek. TILOS a többi szektorban lévő pályára menni, oda a fizető vendégek járnak, az ő pénzük miatt ingyenes a tenisz a hallgatóknak! Ha nincs teniszütőd, ott kapsz (nyilván harcedzett példányok :D). Ha nem tudsz teniszezni, megtanítanak! Általában senki nem tud, illetve van, aki már próbálta. Ritka az, akinek nem tud újat mutatni a tanár :D.


Felszerelés sportáganként magától értetődő, de agyjából sejted, hogy mire milyen felszerelés kell. A tollas általában teremben van, így elég, ha váltócipőt viszel. Ugyanez igaz a ping-pongra is. Nyilván izzadni fogsz, csoporttársaid meg Téged szagolni, így ajánlatos a váltóruha is, amiben majd sportolsz. Lehetőség van a zuhanyzásra, így tusfürdőt, törülközőt is egészen nyugodtan vihetsz. Vagy ha nem akarsz, akkor sziszegős szappant mindenképp! :D


Az órák hetente vannak, egy alkalom általában 90 perc. Régebben nálunk a ping-pong egy alkalom 45 perc volt, és emiatt roppant népszerű is :D, kiváltság volt ping-pongozni :D. Egy napon akár több alkalmat is letudhatsz, ha a tanár negedi. Márpedig általában szokta, legalábbis itt, Miskolcon. Volt, hogy reggel nyolctól 2-ig fociztunk :D. Mert akik jöttek 10-re, 12-re, nem voltak elegen, így a tanár megengedte, hogy maradjunk, mert nem vesszük el a pályát senkitől, és legalább van két csapat.

2011. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
23:21! köszi az infókat:D Miskolci Egyetemre megyek pont. Te melyik szakra jársz? :D
2011. júl. 23. 23:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!