Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnököktől kérdeznék!...

Osztályfőnököktől kérdeznék! 9-es osztályom lesz szakközépben. Még nem voltam ofő, így jól jönne pár tanács és segítség, hogy mire figyeljek, hogy lehetek igazán jó?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 13:50
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
De szülők vagy diákok véleménye is érdekelne persze, hogy mitől lesz jó egy osztályfőnök.
2009. aug. 2. 13:51
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
inkább mondd vissza, ha ezt itt kérded meg, erre teljesen alkalmatlan vagy!
2009. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazán kedves vagy!

ÉRTELMES válaszoknak örülnék.

Nem azt mondtam, hogy nem tudom mit kell csinálnom, hanem hogy hogyan lehetnék IGAZÁN jó. Közepesen bárki el tud látni bármit, de igazán jól érdemes csak.

2009. aug. 2. 14:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél öszinte velük 9-es osztály amugy is nehéz nekik is,ők is most kezdik .Egy őszi kirándulással összerázodnátok vagy 1tura vagy szalonnasütés.Így megismernéd őket kire, kell oda figyelned a későbbiekben.Lazzább környezetben megnyílnak.Sok sikert.
2009. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%

Ha egy pedagógus interneten idegenektől várja a segítséget a saját szakmájában az szánalmas és elkeserítő. Ide jutott a felsőoktatás..

Mondd, neked nincsenek kollégáid, akiktől tanácsot kérhetnél??

2009. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Na, látom felesleges itt értelmes választ várni, tisztelet a kivételnek... Beszélgettem a kollégáimmal, barátaimmal, olvasom a szakirodalmat is, DE érdekel minél több ember véleménye, hátha abból is lehet tanulni. Nem azt mondtam, hogy az itteni vélemények alapján fogok tanítani, de hátha itt is előfordul olyan gyakorló tanár akitől tanulhatok újat vagy egy olyan diák, aki képes értelmesen megfogalmazni a véleményét. Azt hiszem minél több ember véleményét meghallgatja valaki, annál nagyobb az esélye, hogy a tudása és a tapasztalata MELLÉ még tud új dolgokat tanulni.
2009. aug. 2. 14:19
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Minél jobban megismerd az osztályt illetve ők is téged és ők is egymást. Szervezz valami kisebb kirándulást vagy "bulit"

Legyél határozott, mivel a mostani diákok sajnos sokat megengednek maguknak és ne keltsd azt a lásztatot, hogy "gyenge" vagy.

Valami problémájuk van akkor próbálj meg azzal foglalkozni, mert ha 200 dolgot csinálsz egyszerre az nem lesz jó.


Első napon majd kezdj egy őszinte beszélgetést velük hiszen te is most kezded a szakmát, majd későbbiekben érdeklődj, hogy nincs e valami probléma vagy esetleg valamire szükségük

2009. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérd ki sok mindenbe a véleményüket, ami éeinti őket.

Nálunk 9.-be nagyon hiányzott az elején 1 kirándulás, vagy valami, amitől jobban összekovácsolódunk, de ez sajnos elmaradt. És segíts nekik. Volt gólyabálunk, elő is adtunk valamit, de az osztályfőnök csak a h*lyeségeit mondta, hogy mit csináljunk. (Pl.: cigányzenekar, meg a többi baromsága.) Nem is veszi senki komolyan.

2009. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A kirándulást én is jó ötletnek tartom. Továbbá érzékeltesd velük, hogy rád bármire számíthatnak és ez legyen is tényleg így. Viszont ne kezeld őket óvodásként: a mi ofőnk már egy éve így kezel minket, pedig nem vagyunk azok. Érett felnőttek sem, de olyan programokat szervez folyamatosan mintha az óvodában lennénk. Ez az osztályt igencsak zavarja.. :/
2009. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Kirándulás szokott lenni ősszel, ez szerintem is nagyon sokat segíthet. És valami buli is jó ötlet, agyalok rajta:) A szakmát nem most kezdem, csak az ofőség új, közel 10 éve tanítok.
2009. aug. 2. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!