Mért van az, hogy ha a gyerekemnek biztos jövőt akarok,
és jó egyetemet, akkor ahhoz magániskolába kell
íratnom, hogy odafigyeljenek rá?
Nem kell ehhez feltétlenül magániskolába járatni, a "normál" iskolákban is vannak jó pedagógusok, de persze sajnos rosszak is. Sok esetben elég csak osztályt váltani. Meg persze ilyen esetben nem árt külön is foglalkozni a gyerekkel, elvinni fejlesztőpedagógushoz, vagy hasonló helyre.
2012. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 A kérdező kommentje:
Nekem az van diszlexiám és nem vették észre anno, és ment a nyilvános égetés az osztálytársak előtt, meg a megalázás! Ezt szeretném elkerülni a gyerekemnél is, tuti örökölte tőlem! De majd ha eljön az ideje elviszem valami emberhez aki megállapítja van e neki, vagy nincs. :)
Ha a gyerekedről megállapították, hogy diszlexiás, és a pedagógus csak a lustaságra fogja a sikertelenségét, keress másik iskolát. De azért tegyük hozzá, a két dolog nem zárja ki egymást, lehet egy gyerek diszlexiás és lusta egyszerre.
Kérj időpontot a rehabilitációs bizottságnál a gyógypedagógustól, aki a diszlexiáját megállapította, sokat tud segíteni abban, hogy mit és hogyan gyakoroljatok a sikerhez. Nem kell magániskolába járni ahhoz, hogy a gyerek haladni tudjon, de nagyon sokat kell otthon gyakorolni, saját technikákat kialakítani, és a szülőnek nagyon sokat segítenie Pl. felolvasni az olvasmányt, kötelezőt, hangos könyvet beszerezni stb. És persze kell az iskola együttműködése is.
2012. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Kérdező! Mi az, hogy tuti örökölte tőled? És ha eljön az ideje? Ha még nem óvodás, honnan tudod, hogy diszlexiás? Ha vannak ráutaló jelek, miért nem most viszed szakemberhez? Egyébként a duszlexia nem öröklődik:)
2012. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos öröklődik :(. 2 éves a kincsem, nagyon szeretném, ha elérné majd amit szeretne. Mindenhez tudás kell... nehéz...
Két év múlva vidd el a területileg illetékes nevelési tanácsadóba, meg fogják vizsgálni. De arra nagyon vigyázz, nehogy a saját kudarcodat vetítsd rá a gyerekre, és belebeszélj olyan dolgokat is, ami esetleg nincs. Ha mégis mutatkoznak a jelek, akkor érdemes már óvodás korában szakemberhez járnia, és mire iskolás lesz, sokat lehet javítani rajta, illetve megtanulja, hogy kezelje és korrigálja a hiányosságait.
2012. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
Van olyan családtagom, aki úgy tanult az általánosban, hogy édesanyja előre mp3-ra olvasta neki a leckéket, és ő visszahallgatva tanulta azokat, illetve középiskolában megengedték neki, hogy amelyik tárgyból szükséges, diktafont használjon az órán, amikor a tanár az anyagot magyarázta. Ő azt hallgatta otthon vissza, abból tanult. Érettségin magyar írásbeli alól felmentése volt, most kezdi az egyetemet. Szóval semmi sem lehetetlen, csak nekik kicsit másként kell.
2012. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Egy kétéves gyerek esetében teljesen felesleges rémüldözni még...
Amúgy nem akarok senkit megbántani, az nagyon szép és jó, hogy ügyi pedagógusok végigsegítenek egy súlyos diszlexiást egy rakat felmentéssel a gimnázium nehézségein, de utána mi lesz? Jó egyetem? Mégis hol, milyen szakon? Ahol napi száz oldalakat kell megtanulni, ott hogy fog boldogulni? Felolvassa neki anyuci vagy a csoporttársak? Kiszűrik neki a lényeget az egyetemi oktatók?
2012. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Nyilván a súlyos diszlexiás, aki nagyon komoly olvasási zavarral küzd, nem fog egyetemre menni. Annál is inkább, mert kevés olyan munka van diplomásként, ahova ne kellene olvasási képesség. De a diszlexiának is vannak fokozatai, és ma már a technika is csodákra képes. Pl. van felolvasó program, amivel tudják a tananyagot követni, vihetnek előadásra diktafont, és gondolom, nem bölcsész szakra jelentkeznek.
2012. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Jaja, csak egy prezentációt nem fog tudni úgy összerakni, hogy ne sírva röhögjön a hallgatóság (tapasztalat).
2012. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: