Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon izgulok az egész gimi...

Nagyon izgulok az egész gimi miatt!?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nagyon izgulok a felvételi, előkészítő, meg minden miatt ami a gimihez kapcsolódik. Idén felvételizek, és nagyon parázok. Egyébként 7. év végén is csak 4 négyesem volt......Segítsetek...
2012. szept. 4. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ebben nem lehet segíteni.:D

Ha tanulsz rendesen, nem lesz gond, nem egy lehetetlen feladat.:)

Az meg végképp biztasson, hogy egyre kevesebb a gyerek, így egyre könnyebb bejutni az általad kiszemelt helyre.:)

2012. szept. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :))
2012. szept. 5. 19:38
 3/9 anonim válasza:
Figyelj én is idén fogok felvételizni én nem parázok rajta csinálgatom a régebbi felvételi lapokat és ha valami nem megy akkor elő veszem a régi tankönyveim és átolvasom benne és akkor megprobálom kitölteni az olvasottak alapján lellenörzöm a megoldokulcsban és ennyi mást ugyse nagyon tudsz csinálni mondjuk még elmehetsz előkészitöre de én oda nem hiszem hogy fogok járni. Amugy nekem is néyesem volt hetedikben de a hozott jegyedien kívül még sokmindent néznek gyakorlatilag ha jó a felvételid akkor bárhová felvesznek szval szerintem töltögesd a régebbi lapokat.
2012. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ráérsz majd izgulni mikor bejutottál. Én tavaly felvételiztem. 7.év végén 2db 4-sem volt (kémia,matek). Aztán 8.-ban kőkeményen belehúztam és meg lett félévkor és év végén a kitűnő. Fel is vettek abba a gimibe, ahova akartam menni.



Amúgy függ, hogy milyen gimibe akarsz menni. Mert vannak olyanok ahova könnyű bejutni. A szóbelit és a központit meg ne szúrd el, mert az éri a legtöbb pontot!

Az előzővel meg egyetértek.

Sajnos tapasztaltam, hogy hányan betudnak jutni a jobb sulikba kevés ponttal.

Az én csoportomba 14-en nyertünk felvételt, a maradék 3 helyre meg senki sem jelentkezett. Az osztályunk spanyol csoportjában is ez a helyzet.

A lényeg, hogy ne izgulj, legyél magabiztos! :) A gimi meg még borzasztóbb, mint az általános. Jelenleg visszasírom azt mikor felvételiztem. Nem hittem, hogy az első hét egyből ilyen fárasztó lesz. =.=

Ja meg a szóbelitől se félj, egyáltalán nem nehéz. Én is paráztam az első előtt, de a 2. szóbelinél már nem is izgultam. :)


Sok sikert a felvételihez!^^

2012. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne parázz, felesleges. Én is izgultam, nagyon féltem, úgy beijesztettek a tanárok, pedig kitűnő tanuló voltam és nagyon jó felvételit is írtam, simán felvettek. Utólag minden ismerősöm csak nevet, szeretik eltúlozni a tanárok, pl. nekünk gyakran mondták, hogy azon múlik az életed, hogy melyik suliba mész. Na most, azért nem történik tragédia, ha csak a 2.-nak vagy 3.-nak megjelölt helyre vesznek fel...

Ha jársz előkészítőre és jó tanuló vagy, nem lesz gond, a központin ugyanolyan típusú feladatok lesznek idén is, mint eddig, simán rá tudsz készülni, jól fog sikerülni. A szóbelin meg kedvesek szoktak lenni, rendesek, ahol nem, azok nem érdemlik meg hogy odamenj. :)

Előző, te se aggódj, a gimi nem olyan nehéz, csak az elején, ha megszokod, megismered, könnyebb lesz. ;) Az ember mindig attól parázik, ami előtte van, én most az érettségitől, ahhoz képest a gimis felvételi semmi, de hát akkor majd' meghaltam az izgalomtól. :)

2012. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én nem izgulok majd sztem akkor fogok miután megírtam és várakozni kell az eredményekre szerintem én azt nem fogom kibírni :D de mindegy én megpróbálok a lehető legpozitívabban hozzáállni és minden tőlem telhetőt megteszek de ha nem vesznek fel oda ahova gondolom (amugy nekem aza jó hogy amelyikeket meg akarom jelölni azokba mindegyikben akarok menni a sorrendet is nehezen állitottam össze szoval én szerintem nem fogok csalodni akkor se ha csak abba vesznek fel amelyiket 3.nak jelölöm meg) akkor még évközben is van rá esély hogy átmehetek. Szóval ne izgulj tanulj és ismételd át a homályos részeket és akkor minden rendben lesz. :D
2012. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20:19-es vagyok.

Köszi 22:25-ös! :)

Remélem igazad lesz, és meg fogom szokni.

Csak az általános iskolához képest más. És még csak tanév eleje van. Mindenesetre felkötöm a gatyámat :)

Az érettségi meg tényleg sokkal nehezebb!De ha úgy nézzük, akkor könnyebb, mint az egyetemi vizsgák. Nekem ezt mondták. De legalább ott azt tanul az ember, amit akar. De beleadok mindent, mert még mindig nem bánok semmit sem, és örülök, hogy végre gimnazista lehetek. :)

A kérdezőnek még annyit, hogy én az egyik helyre földrajzból a másikra meg amolyan természettudományi témakörből szóbeliztem. És nem vágtam fejből azt a 19 tételt, mert egyszerűen lehetetlen volt annyi idő alatt, annyit megtanulni. Nem várják el azt, hogy mindent tudj arról a témáról, hanem azt nézik milyen a kommunikációs képességed, és hogy adod elő magad.Én végig magabiztos voltam és mosolyogtam, annak ellenére, hogy pont azt a tételt húztam ki, amit nem néztem át, csak beszéltek nekem róla,20 pontból 18 pontot kaptam rá. :D De azért inkább nézz át mindent, biztos ami biztos. Ha kapsz majd a szóbeli előtt tételeket, akkor dolgozd jól ki őket, mert sokat ér. Amikor felvételiztem volt olyan is aki, azt sem tudta hogy a tételek fent vannak az intézmény honlapján.

2012. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20:19.

Bocsi nem 22:25, hanem 22:15. ^^

2012. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)) Részben megnyugtattatok. :)
2012. szept. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!