Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy ELTE ünnepélyes...

Milyen egy ELTE ünnepélyes tanévnyitó? Milyen az az eskütétel, és a dékáni kézfogás?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy kell vinni fehér kesztyűt. Miért?

Aki volt már ilyenen, légyszi válaszoljon!

És még annyi, hogy a párommal megjelenhetek ezen az eseményen? Kísérőt lehet vinni, vagy nem?


2009. júl. 27. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly voltam ezen a megnyitón, ha a TTK-ra fogsz járni, a kupolateremben lesz lerakva kb 15 sor szék, ott fognak ülni a gólyák, és sorban ki kell menni és a fehér kesztyűben(nem érdemes drágát venni, én tavaly kb 2000-et költöttem rá,más meg elhozta a kötött kesztyűjét) kezetfogtok a dékánnal aztán végig kell sétálni egy emelvényen...ennyi...sztem nem oylan nagy szám, nem kell különösebben kiöltözni(fekete szokny/gatya fehér blúz/ing, de volt aki még ennyire se öltözött ki,de ez azért illik sztem)Ja és elvileg ezzel a kesztyűddel fogod majd átvenni a diplomád.

Az eskütétel az annyi, hogy felolvasnak egy szöveget, és nektek gólyáknak egyszerre el kell ismételni.

Hozhatod a párod, volt aki hozta tavaly az anyukáját...de szerény véleményem szerint tényleg nem oylan hatalmas esemény...utána már mehetsz is órára,kezdődik a tanítás:):)

(Hova fogsz járni amúgy?)

2009. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én levelezőre fogok járni igazságügyi igazgatásira (ÁJK), sajnos jogászra szerettem volna, de ha így nem megy, akkor majd bentről:)

És a levelezőknek is egyből megy a tanítás? Nem, ugye?

Ja, és a testvéremet szeretném elhozni, mert a párom dolgozni fog:)

2009. júl. 27. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dékáni kézfogóra nem szoktak kísérőt vinni, de nem tiltja semmi. Úgy néz ki a dolog, hogy mondanak valami beszédet, aztán a sok száz gólya mind kezet fog a dékánnal. Fehér kesztyű egyrészt azért kell, hogy szegény kesztyűkészítők is megéljenek valamiből, másrészt meg azért, hogy a dékánnak ne kelljen kétszáz izzadt kezet végigtapogatnia.


Én annak idején nem vittem fehér kesztyűt, hanem a sor elején elkértem valakitől, és beálltam a sor végére.


Mellesleg megjegyzem, hogy a dékáni kézfogóra nem kötelező elmenni, és senki nem fogja tudni, hogy ott voltál-e.

2009. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha én már egyszer nem lehetek nappalis hallgató (egyéb családi okokból-sajnos), akkor minden létező lehetőséget ki akarok használni, hogy érezzem, hogy én is főiskolás vagyok...ha már teljes értékű nappalis nem lehetek- gólyatáborral, ZH-val...:((
2009. júl. 27. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Én negyedéves leszek, de még nem voltam tanévnyitón. Elsőben megkérdeztem egy felsőbb évest róla, és ő csak bambán, elkerekedett szemekkel nézett rám. Azóta eszembe se jutott, hogy elmenjek. :D

De egyszer megteszem majd.:D

2009. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta túl estél rajta! Elmentél? Kötelező a tanévnyitó?
2010. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!