Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ez a hallgatói...

Miért kell ez a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
Aki rájön, hogy nem neki való a választott a szak (vagy nem bírja), az kínlódja végig az egyetemet, azért, pl. mert nem tud visszafizetni egy félév tandíjat? Aztán nagy nehézségek árán, lesz belőle pl. egy mérnök, aki nem ért semmihez. Az állam pedig garantálja, hogy lesz megfelelő állás diploma után. Arra is kíváncsi leszek.

2012. aug. 29. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

"Aki rájön, hogy nem neki való a választott a szak"


- Így talán rájönnek, hogy egy komoly döntésről van szó. Aki pedig egy félév ösztöndíjának felét sem tudja visszafizetni, annak luxus az egyetem.


"Az állam pedig garantálja, hogy lesz megfelelő állás diploma után."


- Az állam nem garantál semmit. DE ha nem tudsz valamivel elhelyezkedni biztosan, ne végezd el a szakot. Vagy ha annyira nincs munka, fogadd el a kevésbé jót is.


Egyébként ez gyenge érv, hogy "mi lesz, ha nem lesz munak", mert a regisztrált munkakeresőként töltött idő is beleszámít abba a "képzéséi * 2 év"-be.

2012. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az is hülyeség, hogy "lesz belőle pl. egy mérnök, aki nem ért semmihez" megnézném én azt a mérnöki végzettségű embert aki papírral a kezében sem ért hozzá, akkor az valahogy vette vagy ellopta vkitől.
2012. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a világon már majdnem mindenhol fizetős az egyetem, ahol pedig mégsem, ott valahogyan ott tartják a diplomásokat (pl. Poroszország). Ilyen szempontból Magyarország nagyon kivételes helyzetben volt. de uyge ez megterhelő, tehát - egy kapitalista rendszerben - a tandíj jogos. A hallgatói szerződés pedig még egy nagyon gyenge változat: gyakorlatilag nem is kell tandíjat fizetned, csupán itthon dolgoznod. Angliában például csak (tandíjra való) diákhitellel tanulhatnak a szegényebbek, de azt törleszteni kell, nekünk nem. Elég jó helyzetben vagyunk, csak nem vesszük észre!
2012. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tanuljátok meg végre, hogy az egyetem talán az első igazán komoly döntésetek és kellően komolyan is kell venni?

Bírom az ilyet, hogy: rájön nem neki való, meg azt, amikor felveszik, aztán nem iratkozik be, ezzel kiszorítva egy olyan embert, aki mehetett volna, csak kiesett a keretszámból.

Utána kell olvasni a választott szaknak, általában elérhetőek a minta tantervek is, szóval nem árulnak zsákba macskát.

Amúgy azért van ez az egész szerződésesdi, mert rohadtul nem tudják máshogy itt tartani az embereket, míg nincs elég munkahely és versenyképes fizetés. Elvégzed az egyetemet, úgyse fogják aranytálcán eléd rakni a szakmádba vágó munkaszerződéseset, helyette örülsz, ha bárhol el tudsz helyezkedni szalag mellett 80 ezerért.

2012. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi van, ha kibuksz egyetemről, akkor is vissza kell fizetni az addig eltöltött féléveket mostantól?
2012. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nem azért hagyod ott az egyetemet mert megszerezted a diplomát akkor fizetni kell.
2012. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
:D Még jó, hogy nem BME műszakis leszek, különben már ettől is sz.rni kéne, hogy lehetne visszatejelni miután kib.sztak, mert nem ment..
2012. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont BME-s mérnöki vagyok gólya. Pár napja írtuk alá a szerződést, bár voltak többen, akik az előadóban áthúzták, és megtagadták... Én is azon parázom, hogy mi lesz, ha mégsem bírom a szakot, eszem ágában sincs ellinkeskedni, de azért még sosem voltam ilyen helyzetben, nem tudhatom, hogy nekem való-e az egyetem. Legalább 1-2 féléves csúsztatás lehetne a szerződésben, tehát ha tegyük fel, második félév után rájössz, hogy ez neked bizony nem fog menni, akkor még visszafizetés nélkül otthagyhatod. Megértem, hogy az állam így is sok pénzt feccöl az oktatásba, de elsősorban akkor sem a felsőoktatáson kellene behajtani a sok kidobott és elcsalt forintot. Főleg nem ilyen diplomás kilátások mellett. Szóval igen, félek nagyon, így még nagyobb a nyomás, akkor is meg kell csinálnom, ha semmit nem fogok érteni, mert nem tudom visszafizetni a tandíjat, viszont kitűnő érettségivel és nyelvvizsgákkal nem akarok bolti eladó sem lenni, szóval marad a kockáztatás. :S
2012. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt oldanák meg hogy itt is találjon munkát egy frissen végzett,és ne akarjon azonnal külföldre menni...

Elég nagy kiba*ás ez a frissen diplomázotakkal..

2012. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!