Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van még esélyem főiskolára menni?

Van még esélyem főiskolára menni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, nem túl fényes eredménnyel. Nem érdekelt az iskola, de már akkor tudtam hogy majd megbánom. Már most megbántam, a 2-es tanulmányi átlagot és a nem túl fényes érettségit.

2 év múlva végzek a sulival ahova beiratkoztam, és kitaláltam, hogy utána főiskolára akarok menni. Megcsinálom még egyszer az érettségit magyarból, töriből, matekból + még a fizikából (az 5. tantárgyam jó lett, a németet meg nem tudom kijavítani). Viszont az év végi jegyeimen nem tudok változtatni (gondolom) akkor hiába lesz egy szuper érettségim elköszönhetek a főiskolától? Vagy akkor ha leteszek egy nyelvvizsgát az feljebb viszi annyival a pontokat?



2012. aug. 28. 22:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Hát a közép vagy felsőfokú nyelvvizsgák,és egy jó éretségi mindenképpen előny.Én is ezért kedtem el angol mellett olaszt,és spanyolt is tanulni.. :)
2012. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ne keseredj el semmiképpen.A nyelvvizsgák tényleg sokat dobnak az éretségin.. :)
2012. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hmm... Akkor úgy érzem nekivágok! Azt hiszem nem lesz unalmas az elkövetkező 2 év, iskola, munka, pótérettségi meg nyelvtanulás közben. De legalább annyi időm lesz (vagyis nem lesz) mintha főiskolára járnék. Ez lesz az előjáték... =D
2012. aug. 28. 22:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet duplázni is az érettségi eredményt, szóval nem is muszáj az évvégiket beleszámíttatni
2012. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyre jobb híreket mondtok! Azt hiszem jövő héten megteszem az első lépést, és befáradok a gimibe ahova jártam.
2012. aug. 28. 23:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem írom le részletesen, olvasgasd el, milyen vizsgát tehetsz, mire mikor kell jelentkezned:

100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet

www.magyarorszag.hu-n tudsz rákeresni pl.

2012. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mindenből leérettségizned elég abból a két tárgyból amiből a pontjaidat számolják az adott szakon. Először válaszd ki hova akarsz menni és csak azokra feküdj rá amiket kérnek, plusz nyelvvizsga.
2012. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem a ponthatárokat, és úgy nézem hogy elég lenne a matekot kijavítani + fizikából leérettségizni jól és meglenne a pont. Remélem az akarat, a hit, meg a kitartás elegendő dolog.
2012. aug. 29. 10:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is újraérettségiztem, nagyon akartam, mindent megtettem érte, sikerült is és bekerültem fősulira. Már a második évem kezdem.
2012. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem itt az ideje felkötni a gatyámat és belevágni! Köszönöm a válaszaitokat!

19/L

2012. aug. 29. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!