Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótvizsgán való bukás után...

Pótvizsgán való bukás után van még valami esélyem, hogy vissza tegyenek a rendes osztályomba?

Figyelt kérdés
Eléggé elcsesztem az évet, mert magántanuló voltam betegség miatt, és nem tudtam rendesen felkészülni minden osztályozóra. 6 tantárgyból buktam, most mennék 13.-ba. Esetleg van valami esélyem, hogy ha meg bukok, adjanak még egy esélyt? Az a legnagyobb baj, hogy eltörölték az előrehozott érettségit, kivéve angolból, mert akkor tudtam volna én is idén érettségizni, de így.. :S
2012. aug. 25. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha év végén megbuksz (akár jegyek alapján, akár osztályozóvizsgán), engedélyezik, hogy pótvizsgázhass. Ez nem automatikus, vannak iskolák, ahol ha 3-nál több tárgyból buksz, nem szokták megengedni.

A további előmeneteled a pótvizsgától függ. Itt levizsgázol a korábban nem teljesített éves anyagból és ha sikerül, folytathatod a tanulmányaidat. Ha viszont nem, akkor évet kell ismételned. Nincs kivétel, még akkor sem, ha bociszemekkel nézel és sajnáltatod magadat. Ekkor ugyanis a 12. évfolyam anyagából nem tudtál számot adni, nem sajátítottad el kellőképpen. Márpedig ha a tanulmányi követelményeket nem teljesítetted, akkor nem léphetsz a következő évfolyamba. Majd jövőre jobban sikerül.

2012. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Idén még érettségizhetsz előrehozottan:

[link]

Azokból a tárgyakból, amiből nem buktál - ez eddig is így volt.

2012. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi esély nem lehet, hiszen a régi osztályod eggyel előrelép, te meg maradsz a korábbi évfolyamon. Ezt nem lehet összehozni.


Mind a két válasz csak félig igaz: pótvizsgázni akárhány tárgyból lehet, nem függ iskolától, de ha már van pótvizsgád, és elégtelen, akkor ez mindegy, mert pót-pótvizsga meg nincs (egyébként javítóvizsga), előrehozott érettségit meg csak a tantervi követelmények teljesítése után lehet tenni,ami a bukással nem fér össsze.

2012. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hál' Istennek sikerült átmenni :) De azért köszi a válaszokat :)
2012. aug. 29. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Na csak összekaptad magad


Jól van

2013. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mázlid volt
2013. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!