Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 6 év az egyetem és 6 év a...

Ha 6 év az egyetem és 6 év a szakosodás ami a kórházban van, akkor a szakosodáskor kapok pénzt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Minimálbért csak, de ha kimész külföldre ott rendes fizetést kapsz :)
2012. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kapsz, és nem minimálbért, de keveset.

Kb. 90-110 ezret.

2012. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rezidens ösztöndíjat kb 100 ezer Ft.
2012. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kapni kapsz, de nagyon keveset. Nehéz kijönni belőle. Érdemesebb kimenni külföldre, ott teljesen korrekt fizetést adnak a szakvizsga előtt is, Magyarországon meg szakvizsga után sem lehet megélni az orvosi fizetésből.
2012. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És most van egy olyan,hogy 6 évig nem mehetek ki külföldre,ha államilag támogatott orvosi egyetemre megyek. A 6 évet az egyetem elvégzésétől számítják vagy a szakosodás végétől?
2012. aug. 15. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:

És most van egy olyan,hogy 6 évig nem mehetek ki külföldre,ha államilag támogatott orvosi egyetemre megyek. A 6 évet az egyetem elvégzésétől számítják vagy a szakosodás végétől?


Hallgató szerződés úgy van, hogy végzés után 20 év alatt kell ledolgoznod a képzésed kétszeres idejét itthon.

Ha 6 éves akkor 12 évet kell itthon dolgoznod.

2012. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ó rendben , köszönöm
2012. aug. 15. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
vagy kimész külföldre és visszafizeted kacagva a képzésed díját 5 éven belül
2012. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nem muszáj itthon ledolgozni. Simán kimehetsz, csak akkor majd jó pár év múlva vissza kell fizetni a tandíjat. De külföldi fizetésből gond nélkül vissza lehet fizetni, és még így is jobban jársz, mintha itt maradnál. (Mi a jobb, havi százezer forint, vagy havi több mint egy millió? Persze kint a megélhetés is drágább valamivel, de azért így is jobb kint mint bent.)
2012. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!