Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetemen szintfelmérő...

Pannon Egyetemen szintfelmérő beiratkozáskor?

Figyelt kérdés
Kaptam levelet amiben leírták hogy beiratkozáson lesz szintfelmérő matekból, fizikából meg kémiából. Ez mennyire fontos dolog? Úgy értem kidobhatnak már rögtön az elején mert mondjuk 3 éve tanultam utoljára kémiát?

2012. aug. 13. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én 4 éve kezdtem ott, nekünk nem beiratkozáskor volt. vegyészmérnök hallgatóként a kémiára el se mentem, mert pénteken volt. szóval akkor még nem volt valami fontos dolog. szerintem most sem lesz az.

talán pont azért tették át beiratkozásra, mert akkor legalább elmennek megírni az emberek. :-D

2012. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom ez alapján határozzák meg, hogy kinek van szüksége felzárkóztató órákra (kb a 90%-nak, de igazából mindenkinek ajánlott). Én is kaptam ilyet levélben és ezt az információt sikerült összevadásznom.
2012. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam hogy nem ilyen korán kezdik a szelektálást. :)
2012. aug. 16. 00:31
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Általában a felvettek többségének elég rosszul szoktak sikerülni ezek a "felmérők", minket régebben nem értesítettek előre ezekről.

Matekból pl. akinek jól sikerült, az később akár eggyel jobb jegyet is kaphatott a félév végén.


Ui: Nem lehet használni fv.táblázatokat (mint középiskolában), tehát a képleteket, meg mindent, amit középfokú oktatásban megkövetelnek azt tudni kell(ene).


Én a helyedben a maradék két hétben átolvasgatnám a fontosabbakat. :)

2012. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok, kihagytam, hogy valóban szoktak indítani felzárkóztatókat, ezek elég hasznosak, érdemes ellátogatni.

A lényeg, hogy az elejétől komolyan kell venni, készülni óráról órára, és akkor nem lesz gond.

A gyakorlatokra minél több feladatot megoldani a feladatgyűjteményekből.

Ha valami nem világos, akkor óra után nyugodtan lehet kérdezni, a legtöbb tanár örül neki, ha valaki készül.

A felsősök közül szintén akadnak olyanok, akik tartanak korrepetálásokat, de akár egy szaktársadat is megkérheted, h segítsen, ha nem megy valami.

Az első órákon ált. megmondják, hogy hol lehet elérni a tananyagot, érdemes kinyomtatni, majd jegyzetelni rá, kiegészíteni.

Ha jól emlékszem 30 kreditet kell felvenni, sokkal többet nem érdemes, max. 1 tárggyal, a lényeg, hogy amit felvettél, azt teljesíteni tudd.

Ha van kérdésed, akkor még szívesen válaszolok rá (ne privátba, mert az e-mailem nem jó :)).

2012. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez melyik szak?? Én is PE hallgató leszek szept-től, de nekem ilyet egyáltalán nem írtak :O Nekem áll. nyelvből kell szintfelmérőt írnom.

Egyébként én pénzügy-számvitel szakon fogok tanulni :) Amúgy jössz majd gólyatáborba??

2012. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is Pannon Egyetemre járok, kémia szakon. És van egy rossz hírem, elégé fontos a szintfelmérő. Például beiratkozáskor, reg.héten visznek titeket megírni a kémiát, ami ha nincs meg 60% akkor a félévben nem hallgathatod az általános és szervetlen kémia gyakorlat I-t, így vizsgázni sem tudsz belőle, és csúszol. viszont kapsz tőlük még egy lehetőséget kb. október közepén, hogy javíthass. mert a tárgy 7 hetes oktatási kurzusban indul minden félév második felében, tehát a 7. héten.Nagyon fontos még, hogy erre a tárgyra csomó minden épül.Sok sikert
2012. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aki jövőre menne PE-MK-ra annak:

Matek szintfelmérő mindenkinek van, de szerencsére nincs tétje. Se buktatás, sem kötelező felzárkóztató majd újabb vizsgák (ez csak a MIK-eseknek van), sem csoportbeosztás. Idén a MK-n az átlag pontszám 5 lett az összes 18 pontból. :))

Fizika szintfelmérő:

Mindenkinek, de úgyszint nem számít, de ez jóval könnyebb mint a matek.

Kémia:

"Kémia és a vegyészmérnöki alapszakos hallgatók esetében 60%-os, az anyagmérnöki, biomérnöki, környezetmérnöki és környezettan alapszakos hallgatók esetében 40%-os teljesítése az Általános és szervetlen kémia gyakorlat I. tárgyak aláírási feltétele..."


Az hogy jövőre számítani fog-e vagy sem azt nemtudom, nem valószínű.

2012. szept. 14. 08:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Haveromnak szie-n gépész hallgatóként is volt szintfelmérő, igaz matekból és fizikából. Azt mondta hogy akinek nem sikerült 21%-nál jobbra az nem veheti fel addig a fizika és kémia órákat amig meg nem irja 21%-nál jobbra
2012. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem hogy elirtam, 51%-nál kellett jobbra megirják. 9-es voltam
2012. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!