Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettek egyetemre érdemes...

Ha felvettek egyetemre érdemes elmenni azért előtte egy 1 éves OKJ-ra ingyenesen és halasztást kérni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha lusta vagy akkor igen.
2012. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek?
2012. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
AZ OKJ hasznos dolog, pl adhat a szakiránynak megfelelően tantárgyi felmentést, és szakmát ad a kezedbe. Ha van lehetőséged halasztani szerintem megéri, mert nem marad örökké ingyenes, sem a korodból kifolyólag sem pedig a "válság" miatt.
2012. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
villamosmérnökire vettek fel és erősáramú elektrotechnikus OKJ-ra mennék...
2012. aug. 9. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk úgy volt,hogy akkor lehetett halasztani a képzésben,ha minimum 1 félévet sikeresen teljesített a tanuló.azt nem tom,hogy intézményfüggő/karfüggő ez,vagy mindenhol ezt a szabályt alkalmazzák.
2012. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt, és azért azzal is számolnia kell, hogy valamilyen ok miatt előfordulhat hogy nem tudod elvégezni az egyetemet, és akkor majd ott állsz üres kézzel, képzettség nélkül.

Ha megteheted a halasztást, sztem tedd.

2012. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet halasztani az elején is, azt már megérdeklődtem.
2012. aug. 9. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet halasztani, viszont az az értékes államilag támogatott féléveidből megy le (ami még ha alapból is csak BSc/BA-t tervezel tuti, hogy a jövőben jól jönne, hiszen úgyis fogsz csúsztatni). Akkor már inkább ne is iratkozz be, hanem felvételizz újra jövőre, ha annyira akarod az OKJ-t.
2012. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, hogy megy a féléveimből...akkor tényleg marad az újrafelvételi
2012. aug. 9. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt kell csinálni, hogy elvégzed az OKJ-t (a tied lehet hogy két év, habár intézményenként eltérő lehet) és a végzés évében jelentkezel, tehát nem érettségi után.


Halasztás esetén az államilag támogatott félévek száma csökken.

2012. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!