Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van egy adott szakon közép...

Ha van egy adott szakon közép és emelt érettségim is, akkor melyiket kell beleszámolni?

Figyelt kérdés
Tehát közgázból csináltam előrehozott érettségit az 75%-os lett. Szeretnék jövő év végén egy emeltet is csinálni a +50pontért de ha mondjuk az csak 50%-os ra sikerül, akkor a továbbtanuláskor lehet olyat, hogy az öt érettségi tantárgyhoz a közép közgázt számolom be viszont a többletpontként megkapom a +50pontot mivel van emelt érettségim?
2012. júl. 26. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

"hogy az öt érettségi tantárgyhoz a közép közgázt számolom be viszont a többletpontként megkapom a +50pontot mivel van emelt érettségim?"


Nem. Viszont még az 50%-os emelt érettségiddel is többet érsz mint a közép 75%-ossal.

2012. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha be lehetne írni a közepet, akkor + kaptnék többletpontot akkor még jobban járnék
2012. júl. 26. 15:24
 3/6 rekrekrek ***** válasza:

Mindkettőt fel kell tölteni.A bizonyítványba a jobb % -út kell beiratni a magasabb tanulmányi pontok miatt, de az érettségi eredményekhez mindenképpen az emeltet számoltasd.Feltéve ,ha nem rossz.

Remélem érthető volt.

2012. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az érettségi bizonyítványodban melyik fog szerepelni? Úgy tudom, akinek több vizsgaeredménye van egy tárgyból, annak jelentkezéskor el kell döntenie, hogy melyikkel óhajt "versenyezni".
2012. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nemtudom még melyik fog benne szerepelni. De ha mondjuk a 75%-os közgáz érettségim viszont lesz mellé egy 50%-os emelt, akkor nem kapok + pontot azért, mert csináltam egy emeltet?
2012. júl. 26. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, így nem tudod megcsinálni. Ha nekem nem hiszel, akkor próbáld ki a felvi pontszámító kalkulátorban. Beírod kétszer az érettségihez ugyanazt a tárgyat, az egyiket közép szinten, a másikat emelt szinten. Az egyikhez ne a bizonyítványt jelöld, hanem a tanúsítványt, mert egy érettségi tárgy kétszer nem szerepel a bizonyítványban. Ha beírod a 75%-os közép közgázodat, és az 50%-os emelt közgázodat, azt fogja számításnál alapul venni amiből több pontod összejön.

Példa: mindent 50%-on számolva, kivéve a közgázt, mert ahhoz beírtam, hogy 75%. És lőn...

Érettségi pont(max. 200 pont)

magyar nyelv és irodalom 50

közgazdasági alapismeretek 50

Összesen: 100

Többletpont(max. 100 pont)

Emelt szintű érettségi(max. 100 pont)

közgazdasági alapismeretek 50

Összesen: 50

2012. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!