Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten melyek a legjobb...

Budapesten melyek a legjobb gimnáziumok?

Figyelt kérdés
Mechatronikai mérnök szeretnék lenni majd a nagy távoli jövőben melyik gimnáziumot ajánljátok vagy esetleg szakközépet?

2012. júl. 23. 23:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt eléggé megoszlanak a vélemények valaki azt mondja hogy egy jó szakközépet más pedig azt hogy matek-fizika tagozat gimibe.
2012. júl. 24. 12:51
 12/18 anonim ***** válasza:
mindenképp gimibe menj!
2012. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálatos módon egyre inkább az a tendencia, hogy azok mennek szakközépbe, akik nem tudják tartani a lépést a gimnáziumokban leadott tananyaggal, ezt támasztják alá pl. az emelt szintű érettségi eredmények is (matek: 74% - 61%, fizika: 73% - 59%, hogy csak a számodra fontosakat említsem). Tehát nagyon leegyszerűsítve: az okos emberek nagy része manapság gimnáziumba megy.


Ettől függetlenül persze vannak olyan a szakközepek, amik simán hozzák egy erős-közepes gimnázium szintjét (pl. Boronkay, Puskás, Illyés), de kevés ilyen van, és az átlagszínvonal nagyon alacsony.


Biztosan vannak akik ezzel nem értenek egyet, de az én véleményem az, hogy a szakmai ismeretek hiányosságai sokkal könnyebben pótolhatóak az egyetemen, mint a matek-fizika alapok hiánya.

2012. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
És mondjuk úgy lehet megjelölni sulikat hogy vegyesen gimit is meg szakközépet is?
2012. júl. 24. 17:07
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Lehet.

Ott van pl. a Bolyai János MSZKI az is egy elég erős, színvonalas műszaki szakközépiskola.


Nem csak emelt érettségivel lehet jól érvényesülni. Pont azért ez a tendencia, amit az egyik hozzászóló említett, mert él ez a sztereotípia, hogy szakközépbe csak a hülyék mennek, meg nem tud lépést tartani...

Szerintem meg gimnáziumban az megy, aki nem képes eldönteni mi legyen belőle. Onnan még bármi lehet ápolónőtől a jogászon át mérnökig...

Szakközépben a túlnyomó többség a pályán marad.


Ha ennyire tudod, hogy mechatro mérnök lennél, válassz erős szakközepet, mert a gimnáziumban túlzásba vitt "felesleges" tárgyak helyett olyat tanítanak, ami egy műszaki vonalú egyetemen nagyon jól jön.

Persze félreértés ne essék tuti jó, hogy a gimiben emelt óraszámnban tanulsz törit, csak az egyetemi felvételinél kitörölheted vele, mert senki nem nézi.


Nekünk műszaki szakközépben matekból már 4.-ben tanítottak deriválást és integrálást is alapszinten, és bizony igencsak jól jött az egyetem első félévében amikor csak integrálás és deriválás ment szinte...

2012. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az előző válasz vége kifejezetten félrevezető. Pont a matek az, ahol soha nem érték el a gimnáziumok szintjét a szakközépiskolák semmilyen rangsorban vagy versenyen. Nyilván van amiben jobbak a gimiknél, de ez mellément.


(Tagozatos osztályokban többnyire tizenegyedikben kezdik tanítani a deriválást integrálást és alapból majdnem kétszer akkora óraszámban.)


De ami fontosabb, hogy a tavalyi felvettek arányát tekintve a legjobb magyarországi szakközépben a felvettek aránya 73,7%. A gimnáziumoknál 95,3% a legjobbnál, de csak Budapesten kb. 10 ért el 80% feletti eredményt. Ízlések és pofonok, hogy ki melyik fajta középiskola mellett áll, de ezekkel az adatokkal nehéz vitatkozni. És akkor a tanulmányi versenyek eredményeiről ne is beszéljünk, mert ott még nagyobb a különbség.


És konkrétan a BME mechatronikai szakán is a legjobb átlagokat elérők inkább gimnáziumokból jöttek, mint szakközepekből.

2012. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

Talán félreérthető kicsit amit az előbb írtam, nem áll szándékomban leszólni semmilyen fajta középiskolát, és természetesen azt sem állítom, hogy egy műszaki szakközépből ne kerülnének ki nagyon jól képzett, tehetséges mérnökök.


Inkább valami olyasmi a lényeg, hogy a gimnáziumban megszerzett több általános tudás nagyobb perspektívát, több lehetőséget jelent az életben. A vezető beosztásban dolgozó emberek gyakran több diplomával rendelkeznek különböző területekről, könnyebb magasra jutni ha nem csak a szűken vett szakmájához ért az ember, hanem más dolgokra is nyitott.

2012. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem csak a név miatt fontos, hogy Fazekasba menj, vagy Apáczaiba. Gondolj bele, 4 évet fogsz középsuliban eltölteni, tehát az sem mindegy gondolom, milyen lesz a társaság. Hogy milyen hatással van rád esetlegesen az iskola légköre? Persze ha hajthatatlan vagy, akkor ez mindegynek tűnik, de mindenképp már az értéke egy Fazekasban szerzett 5-ösnek, mint egy szakközépben, egyszerűen mert az 5-ös annak az adott iskolának a színvonalához van valamelyest igazítva. BMÉ-n pedig rá fogsz döbbenni, hogy sokkal keményebben kell egy 5-ösért hajtani, mint akármelyik gimiben. Szerintem erre érdemes felkészülni. Szakmailag úgysem tudsz középiskolában, inkább lelkileg kell felkészülni, és erre egy kemény gimi jobb.
2012. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!