Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és médiatudomány....

Kommunikáció és médiatudomány. El lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Tervezgetem a későbbi továbbtanulást, és érdeklődni szeretnék hogy Kommunikáció és médiatudomány főiskolai végzettséggel el lehet e helyezkedni? Megéri elvégezni? Elsősorban Debrecen, ill. Budapesten.
2009. júl. 15. 01:17
 1/9 anonim válasza:
24%

jah... ez a "Mikiegér" szak, ahova minden h*lye p*csát felvesznek és mindenki 5-sel végez..


ne ilyet tanulj, ha főiskolára akarsz menni..

2009. júl. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
El lehet helyezkedni, de összeköttetések nélkül nem fogsz sokat keresni, mert nem különösebben magas ennek a végzettségnek a presztízse.
2009. júl. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kom.-os vagyok, de azt mondom, ha van eszed, másra mész. Túltelítettség van a szakmában és valóban, ha nincsenek jó kapcsolataid vagy nem vagy nagyon tehetséges, elmehetsz a francba. Az meg mindegy, hol végzed.


Kedves első!

Nem vesznek fel minden hülye p*csát és nem végez mindenki 5-sel. Én sem tartom magam hülye p*csának -a környezetem sem- és nincs sok 5-öm. Ráadásul a kom.-os diplomások között is vannak kiváló újságírók, riporterek.

2009. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem... Nem gondoltam volna hogy ilyen rossz a helyzet.

Pedig igazából ez az egy szak volt ami legjobban érdekelt, de ha tényleg ilyen nehéz elhelyezkedni, akkor nem szabad erre menni.

2009. júl. 15. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Az túlzás, hogy nem szabad, inkább nem érdemes. Bár ha jobban belegondolok, az üzleti kommunikációban van fantázia -PR, marketing, stb. Nem egy álláshirdetésben olvastam, hogy keresnek PR-osokat, marketing menedzsereket...
2009. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is sok helyen láttam hogy PR-marketing szinte minden oldalon vagy 1-1 hirdetés, amiben ilyen végzettségű embereket keresnek. Persze ez nem azt jelenti, hogy könnyű lenne elhelyezkedni, ezért kérdeztem.
2009. júl. 15. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Kommunikáció szakra semmiképpen ne menj. Még egyszer mondom: SEMMIFÉLEKÉPPEN NE MENJ.


Kommunikáció szakon a szó legszorosabb értelmében semmit nem tanítanak. Tudom, mert láttam kidolgozott tételsorokat különböző tárgyakból. Az anyag mennyiségére és minőségére a legjobb szó tényleg a nulla.


Az előzőekből következik, hogy a komm. szakosok a PR-hoz sem értenek, mint ahogy semmi máshoz sem. Ezt első kézből tudom, ugyanis én is kerestem a cégemnek PR-os gyakornokot komm. szakosok közül, és a nagy részük nem hogy a PR-hoz nem értett még annyira sem, mint én (programozó vagyok), hanem angolul sem tudtak megszólalni.


Próbáltam félreérthetetlenül fogalmazni. Ha kedves a jövőd, akkor kerüld el ezt a szakot jó messzire.

2009. júl. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet, hogy el lehet vele helyezkedni nagy nehezen, de biztos, hogy nem is keresnél vele annyit, hogy megérje azért egyetemen tanulni. A továbbtanulást nyugodtan felfoghatod egy befektetésnek, mert minden évvel legalább kb másfélmilliót veszítesz. Namost, ha az egyetem elvégzése után nem keresnél annyival többet, hogy megérje, akkor minek? De ezzel nem is tudnál elhelyezkedni, elméletileg az ember azért tanul, hogy utána legyen megbecsült, megfizetett munkája.
2009. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is kommunikáció és média szakra szeretnék menni... vagyis eddig ez volt a terv, csak magas a ponthatár

írtátok, hogy van ez a PR-os valami... ez pontosan mi is?? és ilyet hol lehet tanulni???

2011. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!