Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf oktatásról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 15:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
waldorfos voltam, de én nagyon utáltam, főleg ezeket a misztikus dolgokat
2013. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Tényleg valakinek való,valakinek nem.Annak nem,aki pl. az oviban is ő olvassa fel a kis pajtásainak a mesét az óvónéni helyett.Meg aki nem éppen elvont és nagyon racionális.Viszont egy diszes gyerek könnyen érhet el sikereket és akinek van egyéni érdeklődés köre,az tud pluszba foglalkozni vele otthon.
2014. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A „misztikus” oldallal kapcsolatban lenne kérdésem, örülnék, ha olyan válaszolna, aki ilyen suliba járt. Azt nem értem, hogy vannak bizonyos szabályok, pl. a waldorfos/antopozófiai elvek alapján nem szabad 5.-es kor előtt focizni, vagy pl. az ovis gyerekeknek, ha szabad ég alatt vannak, kell hogy legyen valami (sapka/kendő) a fejükön, és ezek betartását az ovi/suli el is várja. Viszont ha a szülő otthon ezekkel nem foglalkozik (sapka nélkül megy a gyerek a kertbe, focizni jár), hogy van ez? Nem zavarja meg a gyereket ez a „kettős mérce”? Nem zavarja a szülőt, hogy egy olyan közösségbe tartozik, amelynek az elveit nem követi? A közösséget nem zavarja ez?

Nekem ezek nagyon fura, mondhatni jellemtelen dolgoknak tűnnek, olyanok, mintha egy magát katolikusnak valló ember nem jár templomba – ami a katolikus egyházban kötelező. Erre mi a magyarázat?

2014. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!