Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó a Budapesti Eötvös József...

Jó a Budapesti Eötvös József gimnázium?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm odajár és hát mit mondjak..nagyon kevés ideje marad a tanulás mellett. Eléggé ki van készülve.
2009. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:)
2009. júl. 28. 23:15
 3/7 anonim válasza:
78%

Hogy milyen? Én már leérettségiztem ott. Nem torzítva el a valóságot, leírom, amit tapasztalok. A legtöbb tanár annak érdekében, hogy az iskola tanulmányi eredményét magas szinten tartsa, szemet huny a "puskázás" felett. Észreveszik természetesen, ha valaki nem megengedett eszközöket használ, de hagyják annak érdekében, hogy minél jobb eredmény szülessen. Vigyázat! Nem minden tanár ilyen!

Egyes tanárok csak bizonyos diákokat hagynak így előnyhöz jutni (azaz be kell náluk vágódni valahogy, némelyiknél jó pont, ha a holokauszt áldozatául esett néphez tartozol/szereted őket, vagy ha a szüleid baloldali képviselők akárcsak önkormányzati szinten is, vagy egy bizonyos összeg fejében megveheted a jó eredményt a tanártól, a 4 évem alatt 2 ilyen tanárnál tapasztaltam, hogy pénz fejében megalkuszik :D )

A tanári karból van egy kevés kiváló, energikus tanár, de akad bőven olyan is, akit egyáltalán nem érdekel, hogy fejlődik-e a diák nyelvtudása, sőt az órából 10 perceket késik. A tanári kar egyáltalán nem naprakész tudással és ismeretekkel rendelkezik, pl. van olyan tanár, aki a már bukófélben levő finn-ugor elméletet úgy állítja be, mint bizonyított tényt, vagy pl. az angol jövőidő képzésénél a nyelvből már kikopott shall-t is tanítja, nemcsak a will-t, és még sok más elavult dolgot.

Még sok más negatívumot tárhatnék fel, de nem szeretném elvenni a kedved! Ha értékelnem kéne a volt iskolámat, mégiscsak többnyire jól vélekednék róla, de nem szabad megfeledkezni a hibáiról sem. Sok szerencsét, hogy jó tanárokat fogjál ki és minél kevesebb diszkrimináció érjen! :) (mivel igenis egyes diákokat szándékosan felemelnek, ezáltal más hátrányt szenved azokkal szemben). Üdv.: egy őszinte volt diák

2009. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Sokat segített hogy így leírtad:)

Akkor még szerintem gondolkodom rajta:D

2009. júl. 31. 21:40
 5/7 anonim válasza:
100%
Én odajárok 6osztályosba és nagyon szeretem, egyáltalán em azt tapasztalom, mint az előző válaszoló és ahhoz képest amit pl. az apáczaiban vagy a fazekasban nyomak nem nehéz suli..
2010. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló, te biztos, hogy ide jártál? :D Nekem elsőre csak pozitív gondolataim vannak az iskolával kapcsolatban. Abszolult jónak tartom. Azt szokták mondani, hogy ez az Apáczaival és a Fazekassal ellentétben nem versenyistálló. Nem eredménycentrikus. Amellett a közösségi élet szerintem kiváló. Az utóbbi években én tapasztalok visszaesést a tanulóállományban ( :) ), de még mindig sokkal jobb, mint a budapesti átlag. Én másodszor is ide jelentkeznék, ha visszamennék az időben. Abban van igazság, hogy vannak kifejezetten rossz tanárok a suliban, de erre csak azt tudom mondani, hogy hol nincsenek? Olyat nem fogsz találni, ahol nincs egy se. Én csak ajánlani tudom.

Egy még mindig idejáró lány

2011. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2. válaszoló kicsit túlzásokba esik... Vagy csak én fogtam ki azokat a tanárokat, akik nem ilyenek. (Nem mondom, hogy csak jó tanáraim voltak, de nem volt korruptság és hasonlók.)

Az 1. válaszolóval sem értek teljesen egyet, szerintem nem volt túlságosan megterhelő.

2011. júl. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!