Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolák neveibe miért...

A középiskolák neveibe miért teszik bele a "gyakorló" kifejezést?

Figyelt kérdés

Pl: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Ált. Isk. és Gimn., ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Iskola?


De ezekbe például nincs: Eötvös József Gimnázium, Szent László Gimnázium stb...



2012. jún. 26. 12:21
1 2
 1/12 reptoid ***** válasza:
Azért, mert az egyetemekről oda mennek kistanárok hospitálni, órát tartani, végül zárótanítás után jeyget szerezni a gyakorlatról.
2012. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 reptoid ***** válasza:
A tavasz és az őszi félévben is jönnek mindig. Az elején csak figyelnek hátul, óraterveket készítenek, aztán ők tanítják az ottani diákokat 28 órán át talán, de ebben már nem vagyok biztos. Van amelyik egész sokáig ott van, mert csak 1 osztálynál tanít és azt is olyan tárgyból, amiből kevés óra van 1 héten, és van amelyik lezavarja több osztálynál 1,5-2 hét alatt. A vezetőtanár (a rendes tanárod) addig hátul ül, vagy bent sincs. Bármelyik esetben elszabadulhat a pokol egy rutintalan kistanárnál és egy belevaló osztálynál:D
2012. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

Mert azok az aljaiskolák...


Olyanokba nem szabad beiratkozni!

2012. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most már értem, köszönöm.:)

Miért mondod ezt, hogy alja iskolák? És miért nem szabad oda beiratkozni? Honnan veszed?

2012. jún. 26. 12:31
 5/12 reptoid ***** válasza:
56%
:D :D Ne is, csak ha olyan tanároknál akarsz tanulni, akik nagy részének tudományos fokozata van, vezetőtanári képesítése, érettségi összeállító bizottságokban vannak benne :D
2012. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még középiskolában tanulok, és szeptembertől pont egy ilyen nevezetű "gyakorló" középiskolába szeretnék átiratkozni......
2012. jún. 26. 12:34
 7/12 reptoid ***** válasza:
Csak ironizált az 50%-os, jól teszed, én is olyanban végeztem.
2012. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
diploma nélküli,rutintalan,kopasz tanárok tanítanak ott,nem éri meg oda menni.inkább válassz olyant,ahol tényleg tanári diplomával oktatnak.
2012. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Fazekas, Trefort, Apáczai, mind nagyon jó iskolák.
2012. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Néhány az Apáczai diplomanélküli kopasz rutintalan tanáraiból: Villányi Attila (kémia, gondolom nem kell bemutatni), Száray Miklós (történelem, ő írta a tankönyvet), Holics László (fizika, a modern fizikaoktatás bevezetője itthon, 4jegyű függvénytábla is felhasználta a könyveit), Szabolcsi János (magyar, a Polgár-lányok sakkedzője volt egy időben), Czirók Ede (fizika-kémia, Szent-Györgyi Albert-díj), Zsigri Ferenc (fizika, Arany Katedra Emlékplakett kitüntetett) és még sorolhatnám (oda jártam). És a többi gyakorlógimik is ilyen felhozatallal rendelkeznek. Ez elég jó ok hogy érdemes oda menni.
2012. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!