Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tehetséggondozó középiskolák...

A tehetséggondozó középiskolák a legerősebbek, legjobbak?

Figyelt kérdés

Tehát pl. itt vannak a budapesti tehetséggondozó középiskolák:

Apáczai Csere János Gimnázium

Berzsenyi Dániel Gimnázium

Fazekas Mihály Gimnázium

Karinthy Frigyes Gimnázium

Szent István Gimnázium

Szent László Gimnázium

Városmajori Gimnázium.


Ezek egyben a legjobb középiskolák is Budapesten?


2012. máj. 6. 03:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ezek a legjobbak, de szerintem nem érdemes ilyenekbe küldeni a gyereket. Nagyon magas a mérce, nagyon nehéz jó jegyeket szerezni még az okos gyerekeknek is. És ha tovább akar tanulni a gyerek, akkor inkább legyen csupa ötös egy kevésbé híres iskolában, mint mondjuk 4-es körül egy ilyen elit gimiben. Már a felvételi pontszámok miatt mondom.
2012. máj. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, nekem is ez a tapasztalatom. a gyerek bármit megtanulhat iskolán kívül + tevékenységként, nem kell ahhoz lehúzni. és lehet hogy ezerszer többet fog tudni mint egy átlag gimis, mégis az átlag gimis kerül be egyetemre, mert a jegyei összességében jobbak lettek.
2012. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a jegyektől függetlenül akkor is ezek az "elit" budapesti gimnáziumok, nem?
2012. máj. 6. 15:57
 4/10 anonim válasza:

Igen, ezek. :)

Egyébként az Eötvös József Gimnáziumot kihagytad. Az is tehetséggondozó.

2012. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%
Jobb alsó kép: [link]
2012. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek azzal, hogy nem szabad ilyen iskolába küldeni a gyereket, mert majd megtanulja iskolán kívül. Lehet, hogy léteznek ilyen gyerekek, de én például soha nem tanultam volna pluszba semmit, ha az iskolában nem tapossák ki belőlem. Nem azért, mert buta vagyok, csak lusta. Az pedig, hogy máshol kevesebb tanulással jobb jegye van valakinek, és jól bekerül egyetemre, egyáltalán nem hasznos, BME-n az első félévben az évfolyamtársaim fele bukdácsolt mindenből, mert hozzászoktak, hogy nulla tanulással ötöst kapnak, aztán az egyetemen, meg hoppá, nem. Hatalmas nagy előnyben voltam azért, mert jó gimnáziumba jártam. Ami pedig így visszanézve a leghasznosabb volt, az a társaság. Mert nem suttyó gyökerek között voltam 4 éven keresztül, hanem intelligens emberekkel voltam körülvéve, és ahogy körbenézek az egyetemen, ez egy hatalmas nagy előny.
2012. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek a legjobbak között vannak mindenképp, de van még más is. Radnóti például kihagyhatatlan a legjobbak közül és a Trefort is.
2012. szept. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Khm khm...én most keztem a 9-et az Eötvösben, és lehet, hogy többet tanulok, mint általánosban, és esetleg rosszabb jegyeim lesznek, de a közösségért, programokért nagyon megéri!!! ezért érdemes volt odamennem!! a tanárok jófejek, mindenki kultúrált, kedves, illedelmes, és nem megrögzött stréberek...! apáczairól, fazekasról mondják, hogy csak a hajtás megy, de ebben a suliban nem...ide nyugodtan küldhetitek a gyereketeket!
2012. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg túl sok legenda kering a köztudatban az Apáczai, Fazekas körül, hogy milyen perverz dolgokat művelnek ezekben. Valamennyi alapja van, de nem olyan vészes a helyzet, mint amilyennek azt a kívülállók hiszik.
2012. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
09-23 10:10 -as! Én is most kezdtem a 9.-et! Milyen osztályos vagy?
2012. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!