Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerésznek vagy gyógytorn...

Gyógyszerésznek vagy gyógytornásznak tanulnál szívesebben?

Figyelt kérdés
Mért? :)

2012. jún. 17. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerésznek.

Többet keresnek és a karriered is szépen építgetheted (van kiugrási lehetőség). Ezen kívül többféle területen is el tudsz helyezkedni.

2012. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teljesen más a kettő, én inkább a gyóygszerészt választanám.
2012. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tényleg nem lehet összehasonlítani. Én mindenesetre gyógytornász lettem és eszembe sem jutott gyógyszerésznek lenni...
2012. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer jelentkeztem gyógyszerésznek, de már eszembe nem jutna. Ha szereted a kémiát, szeretnél egy laborban dolgozni egész nap, akkor válaszd a gyógyszerészit. Nem könnyű elvégezni, de biztos megélhetésed lesz. Ha az anatómiát kedveled jobban, inkább emberekkel foglalkoznál, akkor gyógytornász legyél. Ezzel nehezebb elhelyezkedni, és nem is fogod halálra keresni magad (legfeljebb külföldön), én mégis ezt választottam, mert ezt szeretem. Azt válaszd, amelyikhez jobban húz a szíved.
2012. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp ***** válasza:

Az utolsó válaszoló nagyon nincs képben azzal kapcsolatban, mit csinál egy gyógyszerész. Egész nap egy laborban csak az ücsörög, aki gyógyszergyárhoz megy dolgozni, de egy patikai munka ennél sokkal izgalmasabb és sokrétűbb.

Én gyógyszerésznek tanulnék (és tanulok), és azért előzte ez meg a sorban a gyógytornászt, mert nagyon érdekelt az orvostudomány, sokkal több dolgot szerettem volna megtanulni az ember működéséről, betegségeiről és gyógyításáról. Ez egy sokkal inkább elméleti szakma, a gyógyszertárban rengeteg tanácsadással, gyógyszergyárakban pedig komplex, fejtörő problémamegoldásokkal. Emellett maximalistáknak, rendmániásoknak és precizitástól függőknek kifejezetten jó kibontakozási lehetőség a gyógyszerészet. :) Hozzám ez passzolt jobban. A gyógytornászban az emberekkel való sűrű kapcsolat vonzott és a közvetlen segítség rajtuk, de mindez a gyógyszerész munkájába is beletartozik, és annál még sokkal több dolog, amit én szeretek.

2012. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!