Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mukodik? Egyetemi felvetel.

Hogy mukodik? Egyetemi felvetel.

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a felsooktatasi pontszamot ugy hatarozzak meg, hogy mennyi az adott intezmeny adott szakjara a keretszam, de a felvetelnel valoban semmit sem er a sorrendmegjeloles? Mert ugye addig vizsgaljak a megjelolt helyeidet, amig valahova eleg lesz a pontszamod... Tehat teljesen mindegy, hanyadiknak jeloltel egy szakot, ugyanannyi eselyed van? Mert hallottam olyat is, hogy ha esetleg sokaknak ugyanannyi pontszama lenne, csak akkor szamit, hogy hanyadiknak jelolted. Pl. Ha a keretszam 300, de a 280-320. ugyanannyi pontszamosok, akkor te benn vagy, mert elobb jelolted?

2012. jún. 15. 01:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Mert a masik lehetoseg, amit hallottam az az h akkor eggyel novelik a ponthatart es akkor a feltett 40-bol senki nem kerul be...

De mi van akkor, ha ennek a 40-nek mondjuk kozte en is, elso helyen van a szak es ugyanannyi a pontszamuk? vagy ilyenkor van az ami. Az elobb irtam, hogy vagy mindet felveszik, vagy egyet sem?

2012. jún. 15. 02:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben nem számít. A ponthatárt úgy húzzák meg, hogy ne legyen ilyen igazságtalanság senkivel szemben sem. Jelen esetben akkor 279 embert fognak felvenni. Ezért is emelték az összpontszámot, így valószínűbb, hogy a határnál csak néhány ember lesz.


Az hogy hányadiknak jelölted a szakot, abban számít, hogy hova vesznek fel. Ha több megjelölt szakon is elérted a ponthatárt, csak oda iratkozhatsz be, ami az általad meghatározott sorrendben legelöl van.

Én pl. két helyre jelentkeztem, mindkét helyre fel is vettek. Két sms-t kaptam, egyet hogy felvettek az első helyre, egyet pedig, hogy a második helyre nem vettek fel, mert már felvételt nyertem egy, a rangsorban előrébb lévő helyre.

2012. jún. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem számít, hogy hányadik helyen jelölted.
2012. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!