Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetem miért fizetős?

Az orvosi egyetem miért fizetős?

Figyelt kérdés

(Tudom van, okos tanulóknak is hely fenntartva.)

De van egy osztálytársam aki síkhülye bioszból és kémiából is és mégis orvos akar lenni. Mondta hogy neki anyuci és apuci majd kifizeti... -.-"

De nem az lenne a lényeg hogy OKOS orvosaink legyenek? És az ESZÜK miatt vegyék fel őket???



2012. jún. 10. 11:40
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, az egyetemi képzés nem úgy működik, hogy bekerülsz, aztán már kapod is a diplomát.

Vannak ott vizsgák, szigók is, ha azokon megfelelsz, akkor kapsz csak diplomát.

Egyébként a felvételi pontszám nem jelent olyan sok mindent, nálunk is van fogorvosin egy csaj, akit 470 akárhány ponttal vettek fel, aztán éppen hogy csak bukdácsol. Más jóval kevesebb ponttal hiba nélkül veszi...

2012. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetemen a tanárok sem tudják ám, hogy ki fizet és ki nem. Ugyanazt kell mindenkinek megtanulni.

És ha vki 250 ponttal bekerül fizetősre, az jó eséllyel az első vizsgaidőszakban csúszni fog, aztán meg vagy megunja, vagy a végén kirúgják.

2012. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A szülők is rájönnek majd, hogy ha a gyerek már első évben csúszik, akkor a tandíj 12millió + csúszásonként még 2, és az nem az a hely ahol az aki éppenhogy bekerül nagy valószínűséggel elvégzi elsőre. Hadd menjen, ha ennyi esze van, tanul a leckéből, az egyetem több pénzt kap, az államnak meg nem kell fizetnie a taníttatását. A szülők kivételével mindenki jól jár, de ha ennyi pénzük van hogy csak így dobálják a milliókat akkor örüljenek neki.
2012. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: nem. honnan tudod, hogy nem táltosodik meg, mire odajut? szerintem a középsulis biosz meg az orvosis tárgyak köszönőviszonyban sincsenek egymással. viszont ha tényleg ezt akarja, akkor miért ne? honnan tudod, hogy nem kaparja össze magát a legaljáról, és esik neki? gyerek még, és nem buta, max lusta. az okosságot nem a lexikális tudással kell mérni.


vagy talán irigy vagy? miért fáj ez neked? hidd el, ha tényleg buta, már az első évben kihullik, nem így megy az.

2012. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ha gyenge bioszból, akkor elvégezhető (bár a sejttan nagyságrendekkel részletesebb orvosin). De ha a kémiát nem tudja, akkor most kéne elkezdenie tanulni, ugyanis ott viszont középiskolás alapokra építenek.
2012. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem én hogy más a tananyag, meg majd megjön az esze de eleve már olyanokat kellene felvenniük akik értenek hozzá... :S

a negyedik válaszolónak: nem, egyáltalán nem vagyok irigy rá (miért is lennék egy hülyére irigy???), sőt talán még örülnék is hogy végre lenne valami belőle, de ő ezt nem tudná végigvinni...

de most hogy írtátok, meg én is jobban belegondolok, tényleg nem lesznek hülyékből orvosok mert majd úgyis megbuktatják azokat akik nem tudnak semmit... :)

2012. jún. 11. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyu nekem is van ismerösőm aki egy nem nehéz szakközépbe 5-6 tágyból bukácsol és egytemre akar menni!! Szint úgy mint a te osztálytársad, hogy majd anyuci vagy apuci kifizeti neki. De én úgy fogom fel, ha középsuliba nem ment neki a tanulás, akkor ott majd úgyis kihullik. ( egyébként én kicsit irigylem is mert meg itt szenvedek, hogy felvegyenek támogatottra mert nem várom el, hogy szülők fizessék, ő meg majd csak így jut be, már ha leérettségizik vagy el jut odáig.) Na mindegy. Csak gondoltam leírom, hogy többen is vannak így.
2012. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
remélem azt tudjátok, hogy rengeteg valódi zseni él a földön, aki gimiben szar volt, szimplán csak mert leszarta.
2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És aki próbál és sehogy nem megy neki,az azt hiszem egyetemen sem fog jól tanulni. Középsuliba még nem nehéz 30%ot összeszedni,de ha az sem megy?!
2012. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
honnan tudod, hogy mennyire próbál? lehet szimplán csak érdektelen. Tudod hogy einstein megbukott matekból?
2012. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!