Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vidéki egyetemeken miért...

A vidéki egyetemeken miért alacsonyabbak a ponthatárok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

És az a vicces, hogy tényleg:DDDDDD O.o:DDDDDD

És nemsoká vizsgázom is, duplán hisztis vagyok:D

De attól még kevésbé stresszes időszakomban is kiállok az egyetemem mellett!

Sosem mondom, hogy az enyém a legjobb, de nem szidom a többit. Szerintem akkor is hülye dolog olyanról nyilatkozni, amit nem ismer.

2012. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
A probléma az érvelésedben hogy azt hiszed én nem jártam mindkettőre. Igaz is meg nem is, a pécsi orvosiról mentem át Pestre. Jobbak az előadók, logikusabb a tantervfelépítés. A SOTE-n van a legrégebben orvosi, és ugye több tapasztalat általában jobb tudást eredményez.
2012. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

Akkor nyilatkozz a pécsiről. De ne az összes vidékit vedd egy kalap alá, mert Szegedre viszont nem jártál.

Akkor mondd azt, hogy a pesti jobb, mint a pécsi. Ne azt, hogy a pesti jobb, mint az összes vidéki.

2012. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
ha már alacsonyabb a ponthatár, akkor ez azt is jelenti, hogy vidékre gyengébb szellemi képességű hallgatók járnak?
2012. jún. 6. 20:36
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
én nem feltétlenül jelenteném ezt ki, de nekem az összes retardált ismerősöm talált magának helyet valamelyik egyetemen.
2012. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltétlen gyengébb szellemi képességű. De nyilván ha magasabb a ponthatár a fővárosban, akkor oda magasabb pontszámot elért emberek járnak. Ergo elvileg "okosabbak".

De egyébként van olyan évfolyamtársam, akinek a 480 pontos rendszerben 480 pontja lett, mégsem Pestre ment. Nekem is meglett volna a pontom a fővárosi suliba is, de nem oda mentem.


Ui: Aki lepontozott, legalább megírhatná, hogy miért. Remélem nagy örömöt érzett, miközben megnyomta a gombot.

2012. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a presztízs miatt. Magyarország egy rendkívül vízfejű ország és Budapest a vízfeje. Sokan akarnak oda menni, és mivel sokan akarnak odamenni, magasak a ponthatárok, de mivel magasak a ponthatárok, úgy gondolják mindenképpen jobb is, így még többen akarnak odamenni. Ennyi az egész.
2012. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Szerintem erre nem létezik 1 pontos válasz, mindegyik érvben van valami igazság.

A vidéki egyetemek nem feltétlenül rosszabbak, mint a Bp-i, de bármi is az igazság tény hogy sokan rosszabbnak gondolják, és ezért nem oda jelentkeznek.

Másrészről az, hogy MO fővárosközpontú abban a tekintetben is igaz, hogy területileg Budapest Magyarország közepén helyezkedik el, így a többségnek utazásilag könnyebben elérhető, mint a vidékiek (kivéve persze aki pl Szeged vonzáskörzetében lakik, de belőlük értelemszerűen kevesebb van, mint aki nem).

Emellett, talán nem túlzás azt állítanom, hogy (bár statisztikákat erről nem néztem, így tévedhetek) a vidékre jelentkezők összességében többen vannak, mint a fővárosba, de ezek eloszlanak a vidéki egyetemek közt, míg fővárosiból csak 1 van (SOTE) így ömlesztve kapja meg az összes olyan orvosjelöltet aki Bp-en akar tanulni.

Ezen tényezők együttesen alakítják ki azt , hogy több a SOTE-re jelentkező és így magasabb a ponthatár.

2012. jún. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ez csak azért van, mert vidéki egyetemekre kevesebben jelentkeznek. mi kémia szakon mindössze 4en vagyunk.
2012. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jaj hát a híres nevezet első osztályú eltére jártam, és higgyétek el ott is vannak fura dolgok. Mellesleg az, hogy oda kell a legmagasabb pontszám és ezért bp-i egyetemekre nehezebb bekerülni nem egyenlő azzal, hogy ott vannak a legokosabb diákok. érdemes inkább azt megnézni hányan fejezik be és milyen eredménnyel. Az hogy valaki gimiben jól tanul nem biztos hogy tuti menni fog neki az egyetem mert ott más a tempó. Rengetegen kipotyognak az első években ide 5-6 nyelvvizsga, meg kitűnő bizonyítvány ez nem attól függ,az első évek így is úgyis mindenhol nehezek, a tananyag meg nagyjából ugyanaz ha a szak ugyanaz.
2012. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!