Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vidéki egyetemeken miért...

A vidéki egyetemeken miért alacsonyabbak a ponthatárok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Bármilyen meglepő: oda kevesebben jelentkeznek.

Magyarország tök fővárosközpontú....

2012. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem feltétlenül, csak egyes szakokon ez a jellemző. Ott az az oka, hogy jobb az oktatás (ELTE, SOTE, BME nemzetközileg is elismertebb mint vidéki társaik).
2012. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: Szerinted. A SZOTE diplomáját pont ugyanannyi helyen fogadják el, mint a SOTE diplomáját. Semmivel sem jobb az oktatás, csak mint mondta, az egész ország fővárosközpontú.
2012. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
a SOTE-SZOTE pont rossz példa, de ez tényleg szakfüggő. pl földtudományi Miskolcon a legjobb, Debrecenben a leggyérebb. és számos ilyen van még, de általánosságban elmondható, hogy a fővárosi egyetemek, fősulik ütősebbek. Nameg, tényleg fővárosközpontúság van, és alapból többen jelentkeznek, ezért a pont is több lesz.
2012. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egyetem, hanem szakfüggő.

Pl. a híres neves ELTE pszichológia szaka a legrosszabb az országban, mégis oda jelentkeznek a legtöbben.

Nem hiszem, hogy össze kellene ilyen szempontból hasonlítgatni a vidéket és a fővárost.

Nem azért magasabb a ponthatár, mert jobb, hanem azért, mert többen jelentkeznek. Ugyanis a ponthatárokat a jelentkezők alakítják.

Hogy azért jelentkeznek-e többen, mert híresebb/jobb, az más kérdés.

2012. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

A szegedi orvosi diploma feltétele legalább egy nyelvvizsga. Pesti orvosin legalább 2 nyelvvizsga, amiből az egyik szakmai. Ha nem hiszel nekem, itt vannak a tények:

[link]

Egyébként az igaz, hogy csak azt nézik, hogy diploma vagy diploma, ugyanaz, de nem mindegy hogy a diploma mennyi tudást rejt.

2012. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

1. A szakmai nyelvvizsgát tudtommal a SOTÉ-n vmi házi vizsgaként kell letenni. Nem egy külön akkreditált szaknyelvi vizsga. Ez az egyik. A másik, hogy attól nem lesz jobb az oktatás, hogy ott kettő nyelvvizsga kell.


2. Talán jártál mind a két egyetemre, hogy ennyire el tudod dönteni, hol a jobb az oktatás? Gondolom nem. Akkor?


A rangsorral nem szeretnék kötözködni, de véleményem szerint nem olyan dolog alapján állapítják meg, ami a tényleges oktatási színvonalat tükrözi.

2012. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
imádom, mikor az emberek védik a saját egyetemüket, kívülállóként nagyon vicces jelenség.
2012. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Naná, hogy védem. Kicsit felb.sz, ha vki idejön, és elkezdi magyarázni, hogy márpedig a másik jobb.

Én soha a büdös életben nem írtam le olyat, hogy az én egyetemem jobb, mint a többi, mert NEM TUDHATOM. Ha jártam volna máshova is, akkor lenne jogom hasonlítgatni.

2012. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
nyugi, nekem is meg fog jönni!
2012. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!