Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy pszichológu...

Van rá esély, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés

Az az álmom hogy egyszer pszichológus legyek, emberekkel szeretnék foglalkozni. Nagyon érdekel ez a szakma.

A probléma az, hogy nem tudom mennyi erőfeszítésembe kerül, hogy megvalósítsam régi álmomat.. Most egy szakközép iskolába járok, ahol humán szakon vagyok 9. osztályban. Nem mondanám magam valami jó tanulónak, de annyira rossznak se. 3,3 az átlagom, de képes lennék javítani, célom elérésének érdekében. Körülbelül hányasnak kéne lennie az átlagomnak ilyen tervekkel? Csak akkor vesznek fel ha kitűnő vagyok? Egyáltalán hol van ilyen iskola? Láttok valami esélyt? Felvételin milyen kérdések vannak, és hogyan zajlik ez?


2012. jún. 4. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A felvételi tárgyakból kell jónak lenned. Ez lehet biosz, matek, töri, magyar, vagy idegen nyelv. Ezekből kettőből kell emelt szinten érettségizned, ha azok jól sikerülnek, akkor akár minden másból kettes is lehetsz.
2012. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felvételin milyen kérdések vannak?
2012. jún. 4. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs felvételi. Emelt szinten kell érettségizned kettő tárgyból, amit felvételi tárgynak választottál, és az érettségi eredményed alapján vesznek fel.
2012. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon a következő egyetemeken van pszichológia szak: Debrecen,Szeged,Pécs,ELTE,Károli,Pázmány.
2012. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!