Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen átlaggal van esély...

Milyen átlaggal van esély átkerülni költségtérítéses képzésből államira?

Figyelt kérdés

Gazdasági kar!

Mindenki azt írja, h jól kell tanulni, de kb. milyen átlag kell??

A szakokat külön nézik, vagy az egész kar legjobbjait veszik át?


2012. máj. 24. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet konkrét választ adni.

A dolog úgy működik, hogy minden éveben átsorolások miatt megüresedik x államilag finanszírozott hely, erre kerülhet be az x legjobb ember, aki kérte az átsorolását költségtérítésesről államilag finanszírozottra.

Tehát, ha sok hely üresedik meg, akkor többen kerülhetnek át, tehát alacsonyabb átlaggal is bejuthatsz. Ha kevés, akkor magasabb átlag kell.

Én úgy tudom, hogy karonként van a létszám, amit néznek. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos.


Igazából annál többet nem tehetsz ilyen helyzetben, mint hogy kihozod magadból a maximumot és reménykedsz, hogy az elég lesz az átsoroláshoz.

2012. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, már mást sem csinálok hónapok óta mint tanulok....

De nálam pechesebb ember nincs. Nem részletezem, mert sosem érnék a végére, de a lényeg h mindenem ötös, de van egy tárgy, ami az egész átlagom lehuzza, és egyszerűen nem tudom jobbra megcsinálni hármasnál, mondanom sem kell a legmagasabb kredites...:(

2012. máj. 24. 19:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint a tárgy nem megy 3-nál jobbra nem az átlag, így kb 4,5 lesz az átlagom, vagy lehet kicsit jobb.
2012. máj. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!