Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy akinek érettségije van az "végzettség nélküli" amikor olyan nehéz volt megcsinálni az érettségit, ráaádul az ad alapműveltséget és alapvető matematikai tudományos ismereteket?

Figyelt kérdés

Ez végzettség, mert nem olyan tudást soroltam fel, amivel alapból együtt születik az ember.


És akinek érettségije sincs az meg akkor micsoda "minusz végzettségű" vagy mi?



És ne mondjátok azt, hogy az érettségi könnyű, mert szerintem az ország felének nincs érettségije.



2012. jún. 2. 23:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki átlagos vagy jobb képességű, az örüljön magának csendben, ha lehet. Vagy ha nem is csendben - mert a dicsekvés még nem mindig bűn -, legalább a kevésbé okosakat NEM leszólva.


Én tudom magamról, hogy hülyébb vagyok az átlagnál.

Ami fontos nekem, arra egy vagy két évet tanultam intenzíven, órai anyagok megtanulása, gyakorlás, célirányos érettségi gyakorlás, számos régebbi feladatsor megoldása.

Így kapartam össze a jobban menő és jobban érdeklő, fontosnak tartott tárgyakból általában 86%-ot (érdekes, ez a szám ragadt rám, háromból lett ennyi), egyből valami csoda folytán 94%-ot.

Ami nem érdekel - persze arra is tanultam négy évig, 3-as szintre, néha kegyelemnégyes kaptam -, abból 60% körülit várok, kedden lesz meg azok eredménye.


Úgy érzem, szorgalmas vagyok, persze lehetnék szorgalmasabb, mert pl. a szóbelire tanulással is szarul állok. Úgy érzem, érdeklődő vagyok, és nem nagyképűség, ha azt mondom: a koromhoz képest túlérdeklődő -- pl. minden egyes középiskolás tantárgynak értelmét látom, s úgy gondolom, középiskola alatt kellene a tudást megszerezni, mert a nagybetűs életben nem lesz nemhogy kedvünk, időnk a minket nem érdeklő - de adott esetben alapműveltséghez fontos - területeket tanulmányozni.

Ami tárgyat utáltam, próbáltam megszeretni, legalábbis kevésbé utálni. S nincs olyan tárgy, amelynek legalább pár fejezetét ne szerettem volna!


Mégis, azt látom, a negyede ennyit se tanuló osztálytársaim ugyanazt az eredményt érték el négy év alatt, mint jómagam. Még csak nem is tanultak minden délután!

És ilyen az emberek zöme.


Mégis, érdeklődöm, szorgalmas vagyok, fontosnak tartom a tudást, és itt tartok!!!!


És ezek után k**ára szarul esik az, hogy akinek megy - igen, belátom, a többség -, leszól mint állatot, mennyire hülye vagyok, hogy az már nem létezik.

2012. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!