Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy akinek érettségije van az "végzettség nélküli" amikor olyan nehéz volt megcsinálni az érettségit, ráaádul az ad alapműveltséget és alapvető matematikai tudományos ismereteket?

Figyelt kérdés

Ez végzettség, mert nem olyan tudást soroltam fel, amivel alapból együtt születik az ember.


És akinek érettségije sincs az meg akkor micsoda "minusz végzettségű" vagy mi?



És ne mondjátok azt, hogy az érettségi könnyű, mert szerintem az ország felének nincs érettségije.



2012. jún. 2. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ki mondja azt, hogy végzettség nélküli? Az érettségi középfokú végzettségnek számít.

Egyébként ha vki azt mondja, azért mondja, mert nem ér semmit. Ma már mindenhez alap az érettségi, anélkül szóba se állnak veled sehol kb.

Az meg, hogy nehéz, elég vicces.

2012. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy te valami Einstein vagy de nekem éppenhogycsak sikerült, és ne mondd, hogy semmire se jutsz vele, mert ismerősömnek csak 8 általánosa van azt mégis megkeresi a 230.000-ret Ausztriában!
2012. jún. 2. 23:09
 3/11 anonim válasza:
ha annyit keres az ismerősöd 8 általánossal, akkor lehet, hogy te a másfélszeresét keresnéd érettségivel.
2012. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában lehet,mert ott akár annyi is lehet a minimálbér,de itthon meg 70-80-at(se)kapna.
2012. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ha neked nehéz volt az érettségi, az elég gáz.

Az érettségi amúgy középfokú végzettségnek számít, bár nem ér semmit a mai világban. Ez kellene, hogy legyen az alap.


Ausztriában meg az átszámolva 200 x ezres fizetés az pont a minimálbér, minden hülye megkapja, ahogy itt is a minimálbért. Hogy az itt nem annyi, mint máshol, az más kérdés..


Az ország több, mint felének van érettségije, de ez mindegy is. akinek nincs annak nem biztos hogy azért, mert olyan baromi nehéz, hanem azért, mert még az alapokat sem volt hajlandó megtanulni.

2012. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
ja, átlagos képességűnek tartom magam, és 2 napot tanultam az érettségire. igaz, nem erre a mostani gyenguszra, hanem 22 éve, ami a mostani emelt szintnek felelt meg. A mostanira 1 nap elég lenne.
2012. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is átlagos képességűnek tartom magam, és 5ös lett mind, kivéve a matekot. Az tényleg fura, ha neked éppen hogy meglett... Nem is ismerek olyan embert, akinek nem sikerült, max egy évfolyamtársamnak az matek írásbelije lett rossz és mehetett szóbelizni, de ennyi. Akkor veled van a gond. És nem azért nincs annyi embernek, mert buták, hanem mert régebben más rendszer volt, nem volt ennyire fontos. Sokaknak azért nincs, mert inkább szakmát tanultak. Ma már érettségi után szoktak szakmát tanulni.


És a végzettség nélkülit úgy értik az emberek, hogy szakma nélküli.. sztem.

2012. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ausztriában 200ezer az nagyon kevééés! Külföldön élek, bár nem ott, de csak a lakásfenntartás(saját, nem albi) 250eFt-nak felel meg. Erre jön a kaja, ruházkodás, autó, meg úgy egyébként az élet. Tehát az én 650ezres fizetésem se számít olyan rettenetes soknak.

Egyébként nekem könnyű volt az érettségi(szakközépben, nem sima gimnáziumban), sőt az államvizsga se nagy cucc, és nem vagyok Einstein se.

Viszont, ha külföldön akarsz dolgozni, akkor legalább +1nyelvet tudnod kell, mondjuk angolt, és kezdheted tanulni a választott ország anyanyelvét is.

Egyébként végzettség az érettségi, miért ne lenne az? Az, hogy mit érsz vele, más kérdés...

2012. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"És a végzettség nélkülit úgy értik az emberek, hogy szakma nélküli.. sztem."


Szakközépiskolai érettségivel jár szakma. Gimnáziumival nem, de azok vannak kevesebben.

Az érettségi középfokú végzettséggel egyenlő. Aki szerint nem végzettség, az egy sznob.

2012. jún. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szakközépiskolaihoz se jár automatikusan szakma... Ez hülyeség! Max ha ott marad 1-2-3 évet és tanul vmi SZAKMÁT, de amúgy ugyanúgy 4-5 évig járnak oda, és szakközépiskolai érettségit kapnak, de szakma nélküli. Én tavaly érettségiztem (gimiben), és vannak ismerőseim, akik meg szakközépbe és innen tudom.
2012. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!