Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazgatásszervező BA diplomáva...

Igazgatásszervező BA diplomával mennyi tantárgyat számít be az ELTE- jogász, Pázmány-jogász, Károli-jogász, Pécsi Tud Egyetem- jogász? Hány évet lehet lefaragni?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van valakinek tapasztalat, légyszi írja meg.

2012. máj. 29. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok válaszolni, viszont ez engem is érdekelne, én Pécsett végeztem még az első körben igazságügyi ügyintézőként, most gondolkodtam el azon, hogy érdemes lenne elvégezni a jogász szakot is. Hallottam már olyat, hogy az csak 3 év lenne, de eddig én mindenhol 10 félévet látok, nem tudom, honnan vették.
2012. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A legjobb barátom 2 évet faragott le ily módon. Szerintem maximálisan megéri, hiszen egy BA diplomának megfelelő idő alatt juthat jogi diplomához.
2012. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és melyik egyetemen faragott le a legjobb barátod ennyit?
2012. máj. 30. 10:24
 4/12 anonim válasza:
A KRE-n.
2012. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

az teljesen mindegy,hogy melyik egyetem.

ha van egy igszerves diplomád akkkor úgy számítják be a tárgyakat, hogy 3 év alatt el tudod végezni a jogot.

gondolom az egyetemen mindent elmondanak részletesen, hogy hogyan kell intézni a papírokat

2012. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ELTE-n nem hinném, hogy bármennyit is lefaraghatnál, hiszen nagyon szigorú előfeltételek vannak az egyetemen. Római jogot nem tanultál igszervezőn, azonban a római jogra épül például minden tárgy. Ráadásul most változott a tanrend, a tárgyak is picit másabbak lettek.

Pl. Elte politológiára járó ismerősömnek nem ismertél el az Alkotmányjog 1 tárgyat, holott ugyanaz a tanszék tanította, ugyanabból a könyvből. Nos igen, de nekik nem kellett annyi és annyira mélyen tudni az anyagot, mind a jogászoknak.

Azért kérdezz rá a tanulmányi osztályon, hogy ez hogyan van, és van -e precedens.

2012. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyeteme válogatja.

Az előttem szólónak igaza van, ELTÉ-n nem ismernek el minden tárgyat, mivel sok eseben a követelmény igazgatásszervező szakon jóval alacsonyabb!

2012. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ELTÉ-n 4 év. És meglepne, ha bárki 3 év alatt végezne jogot az igazgatásszervezőivel.
2013. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg 4 év? Politológia, Közgáz, Statisztika, Filozófia...ilyeneket elfogadnak?
2014. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elté-n a tanszékek minden esetben konkrétan mérlegelnek, hogy elfogadják-e az adott tárgyat. Megnézik a tanrendet, a tematikát, a kötelező könyveket. Az alap a 70%-os tematika egyezés. De ettől még nem biztos, hogy elfogadják. Amit valaki írt a politológusoknak a jogi tárgyaknál sokkal kisebb a követelmény, ezért egy alkotmányjog vagy közigazgatási jog tárgyat hiába oktat ugyan az a tanszék, nem valószínű, hogy jogász szakon azt elfogadják, mert ég és föld a különbség a követelmények között.


Bölcsész szakos filozófiát, Corvinusos közgázt, statisztikát majdnem minden esetben elfogadják.

2014. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!