Alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy és számvitel? Érdemes sorrendet módosítanom?
Idén érettségiztem (illetve még folyamatban van), és nagy dilemma előtt állok. Jelenleg ez a felvételi sorrendem: 1.BCE-pénzügy és számvitel ANK, 2. BCE-alkalmazott közgazdaságtan ANA 3. ELTE-alkalmazott közgazdaságtan ANA
Amikor februárban le kellett adni a jelentkezést, akkor azért a csak önköltséges formában indított pénzügy és számvitel szakot jelöltem elsőként, mert több embertől azt hallottam, hogy ez a szak a legjobb G karos szak a Corvinuson és talán ezzel a szakkal a legkönnyebb elhelyezkedni (akár az alapképzést követően is).
Azonban most úgy néz ki, hogy elég sok pontom lesz (486-előrehoztam az emeltemet, a matekot meg a megoldókulcs alapján saccoltam, így dupláznék), amivel talán van egy hajszálnyi esélyem bejutni az alkalmazott közgazdaságtan szakra, ami ugye indul államilag támogatott (bocsánat, állami ösztöndíjas :D) formában is. Az AK mellett szól, hogy így spórolnék félévente 295000Ft-ot, és erről a szakról is mehetnék később Pénzügy Msc-re, ha majd 3 év múlva úgy döntenék.
Igazából nem szívesen indítanám az életemet milliós tartozással. :( Arról nem is beszélve, hogy ezt a pénzt később szívesen fordítanám külföldi tanulmányokra és/vagy nyelvtanulásra.
A másik dilemmám, hogy az ELTE AK melyik helyre kerüljön. Szívem szerint ha már úgy is sorrendet módosítok "spórolás" céljából, akkor ezt a szakot tenném 2. helyre. Nyílt napon ugyan nem voltam, de az Educatio kiállításon nagyon szimpatikusak voltak, valamint amit az interneten olvastam róluk az is tetszett, szóval szívesen járnék akár oda is, és úgy gondolom, hogy az ELTE-re nagyobb valószínűséggel jutnék be állami helyre, mint a Corvinuson. Ugyanakkor az ELTE képzése még nagyon fiatal, ami nem tudom, hogy előny, vagy hátrány. Viszont arról se vagyok meggyőződve, hogy érdemes minden áron a Corvinusért fizetni félévente 295000 Ft-ot, főleg, hogy mesterképzésen van átjárhatóság. Mindhárom képzés nagyon szimpatikus, és ugyanannyira érdekel mind a két szak.
Szóval szerintetek érdemes lenne sorrendet módosítanom? És ha igen, akkor melyik verziót válasszam?
A: 1.BCE-alkalmazott közgazdaságtan ANA 2. ELTE-alkalmazott közgazdaságtan ANA 3. BCE-pénzügy és számvitel ANK
B: 1. BCE-alkalmazott közgazdaságtan ANA 2. BCE-pénzügy és számvitel ANK 3. ELTE-alkalmazott közgazdaságtan ANA
Szia! Én is most érettségiztem (485 pont), hasonló dilemmák közt őrlődök, csak nálam a pénzügy és számvitel helyett a BCE-AK-ANK játszik.
Az osztályfőnökömnek az ELTECON-on tanul a fia, kifejezetten ajánlotta, szerinte jobb a Corvinusnál. Az első évben sokan kihullanak, de akik rendesen készülnek, azok nagyfokú személyes tanári támogatásra számíthatnak (aránylag kiscsoportos képzés), ami hasznos lehet az elhelyezkedésnél, külföldi továbbtanulásnál. Ahogy a nyílt napon is megerősítették, ott nem lehet elbliccelni a tanulást, be kell járni az órákra, hétről hétre készülni kell, leckéket kell írni (mint a gimi). A képzés, ahogy előttem leírták a nyugati példákat követi, így MSC-n könnyeben tudsz külfölfön továbbtanulni. Az ELTECON-on nincs lehetőség business típusú tárgyak tanulására (könyvelés, stb.) és mint a társadalomtudományi kar tagja, fontosak az egyéb társadalomtudományok.
A BCE-AK tömegképzés, kevesebb figyelem jut egy tanulóra, viszont sokkal kevesebb a kötöttség. Ha úgy döntesz, hogy más közgáz szakon akarod folytatni, megteheted. Sokkal több közgazdasági irányultságú ember vesz körül, ez a hazai közgazdasági képzés centruma (előadások, stb.), ezt a nevet egészen biztos, hogy ismerik és elismerik egy állásinterjún. Míg az ELTECON egy emberen alapszik (Pete Péter), ez egy intézmény, ami a kormány minden igyekezete ellenére is elég biztos alapokon áll. Itt lehetőséged van üzleti tárgyakat tanulni, akár kart is váltani.
Ezenkívül az Ak-nak néhány közgazdász szerint az az előnye, hogy szilárd makroökonómiai alapokat nyújt, onnan könnyen át lehet menni a business képzésekre (BCE GTK), de fordítva már nehezebb.
Szóval fogalmam sincs melyiket válasszad, válasszam :( Az első helyen nekem is a BCE-AK-ANA lesz, de a második nagy kérdőjel.
Két tényezőt érdemes szerintem még figyelembe venni: 1, őrület, de a 2%-os diákhitelnél a visszafizetendő összeg reálértéke (amíg nem vezetjük be az eurót) valószínűleg akkor is jelentősen csökken, ha te semmit nem törlesztesz (úgy tudom 35 éves kortól kötelező) 2, viszont költségtérítéses hallgatóként a tanulmányi (5-35000) és szociális ( nagycsalád-22800/hó) ösztöndíjat is bukod.
Köszi a választ és gratulálok a pontszámodhoz!:) Én úgy néz ki, hogy bevállalom a diákhitelt és nem módosítok sorrendet, meg persze reménykedek abban, hogy kapok az egyetemi ösztöndíjból, amit most vezetnek be és elvileg az önköltséges képzésre járók részesülhetnek majd benne. Én is egyébként hasonlóakat hallottam a két szakról, mint amiket te is írtál, de engem néhány Corvinusos ismerős lebeszélt az AK-ról, mert szerintük túl elméleti (bár tény, hogy ők G-karosok :D).
Egyébként hol olvastad, hogy az önköltségesek bukják a tanulmányi és szociális ösztöndíjakat? Azt tudom, hogy eddig ez vonatkozott a költségtérítésesekre, de én eddig azért bíztam benne, hogy tekintettel arra, hogy egy új rendszert vezettek be, ezen módosítanak. :D Bár lehet, hogy nagyon naiv voltam, hogy ilyen egyáltalán eszembe jutott.:D De én erről még tényleg nem olvastam sehol, hogy az új rendszerben ezek hogy fognak működni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!