Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek, ha több a pontszámom?

F.Nora kérdése:

Felvesznek, ha több a pontszámom?

Figyelt kérdés
Orvosira jelentkeztem, de költségtérítésesre, és a pécsin zirka 260 a ponthatár, ha idén emelik 10-20 ponttal, és nekem kb. 350-380 pontom lesz, akkor felvesznek?? (első helyen jelöltem meg)
2012. máj. 21. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen felvesznek, a ponthatár a minimumot jelöli, akinek ennél több van és jelentkezett is oda az felvételt nyer.

Azt hittem ez baromi egyértelmű mindenkinek....

2012. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Basszus, és orvos lesz.
2012. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%
Jesszusom és orvos lesz...
2012. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Ebbe mi ilyen hihetetlen? Mit szörnyülködtök? Nem ő az egyedüli. Semmi akadálya, hogy jó orvos legyen belőle.
2012. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem zavar utolsó, hogy sötét, mint az éjszaka?

Kérdező: Gondold már végig mit kérdezel bakker.

260+20 pont az 280 pont.

Nah akkor a nagyon nehéz matek feladat: Szerinted a 280 vagy a 350 pont a több?

2012. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elgépelte, és 360-at akart írni, nem 260-at. Én legalábbis ilyen jóhiszemű vagyok. :) Bár maga a kérdésfeltétel elég bénán sikerült, az tény...
2012. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, én tettem fel hibásan a kérdést...bocsánat, ha valakit megbotránkoztattam!

Értelemszerűen felvételt nyertem, csak azt a rendszert nem értem, miszerint: tegyük fel, hogy 150-en jelentkeznek és a felvehető létszám 40 fő. Ebből 120 embernek megvan a felvételihez szükséges pontszáma, és mondjuk a sikeres felvételik után kiesik 60 fő (máshova vették fel stb.). Maradt 60, de csak 40-et vehetnek fel. Akkor mi a teendő? Nyilván nekem hiányos a tudásom ezen a téren, ezért is kértem a segítségeteket. Ez nem befolyásolja azt, hogy milyen orvos lesz belőlem. Itt arra lettem volna kíváncsi, hogy bár megvannak a pontjaim, de mennyire biztos az a felvétel ilyen tényezők megléte mellett.

Az én kérdésemben (is) volt hiba a megfogalmazást illetően, de a válaszadók sem éppen a legsegítőkészebbek voltak.

Köszönet a megértő, segítőkész partnereknek és a rosszindulatúaknak egyaránt.

2012. máj. 22. 07:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár az nem egy előre kőbe vésett valami, hogy teszem azt 280, és ha 500 jelentkező van 280 pont fölött, akkor még tovább válogatnak. A ponthatár az már az UTÁN alakul ki, hogy sorba állították a jelentkezőket, megnézték az első 80 helyezett pontszámát, és ha a 80. helyezettnek 281 pontja volt, akkor ott meghúzták a vonalat, és az a ponthatár. Ha teszem azt 80 ember van 320 ponttal, akkor 320 lesz a ponthatár.


Tehát a ponthatár csak attól függ, hogy a többiek milyen jók, nem pedig attól, hogy az egyetem milyen jó hallgatókat akar felvenni, és ezért hova teszi a lécet.

2012. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!