Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlavisztika oroszra szeretnék...

Szlavisztika oroszra szeretnék jelentkezni, de ez mit is takar pontosan?

Figyelt kérdés

Milyen tantárgyak vannak? Én az ELTE-n szeretnék tanulni, ha valaki esetleg ott tanul, legyen kedves írja le, hogy milyen meg ilyesmi.

Köszi


2009. jún. 27. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
hányadikos vagy? hova jársz iskolába?
2009. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11.-es voltam idén. És egy ferences gimnáziumba járok.

11. végén 5-ös voltam mindenből, kivéve matekból az 4-es lett:S

Nem tudom, h miért tartasz ennyire képtelennek rá :S

2009. júl. 12. 21:02
 13/20 anonim ***** válasza:
a szentendreibe?
2009. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nem tartalak rá képtelennek, de 90% fölött fogszz érettségizni minden tantárgyból?, a felvin van pontszámító kalkulátor, oda írj be mindent! csak akkor lesz 437 pontod, ha mindenből 5 vagy és 90% fölött teljesítesz emelt szinten is az érettségin, számold ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nem, az egomiba
2009. júl. 13. 13:32
 16/20 anonim ***** válasza:
Most miért ne próbálhatná meg? Max. nem veszik fel az ELTE-re...De ha nem fogja megpróbálni,akkor mindig ott lesz Benne az a mi lett volna,ha...Tehát,ha nem vesznek fel még ott van az SZTE,a DE és a PTE is. Ott is tanítanak szlavisztika-orosz szakirányt. Ebben az évben viszont az ELTE-t leszámítva mindenhol emeltél a ponthatárokat (350-re). Az ELTE a tavalyi 437 pontot levitte 427-re. Az orosz emelt érettségi meg nem szükséges (csak asszem az angol,német,spanyol,olasz,francia).
2009. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves ;-)
2009. aug. 27. 13:20
 18/20 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Én szlavisztika-orosz szakos vagyok az ELTÉn, úgyhogy válaszolnék az eredeti kérdésre!


-orosz nyelvtudás nem szükséges a jelentkezéshez (az emberek 2/3-a, 3/4ede nem tud oroszul, amikor ide jön)

de én nagyon ajánlanám, sokkal könnyebb az élet a szakon, annak aki már tud ;)


-az orosz történelmet, kultúrát stb. felejtsd el!! CSAK irodalmat és nyelvészetet oktatnak! (a szláv kultúrák címen is irodalom van...)


-első évben 4*1,5 óra, másodikban és harmadikban 2*1,5 óra a nyelvóra, tehát nem olyan intenzív, mint ahogy sokan gondolnák


-a tanárok iszonyat jóindulatúak, jó jegyeket osztogatnak, nem szívat senki


-nincs túl sok óra


-az előbbi 2 miatt sokan felvesznek egy második szakot mellé/második szaknak veszik fel


-értelmes szimpatikus emberek járnak ide :)


-nem kell tankönyveket venni v ilyesmi (jó, max. az orosz könyvet), úgyhogy olcsó


-második évben heti 2*1,5 órában tanítanak egy második szláv nyelvet/balti nyelvet


Ennyi jutott most eszembe, de kérdezz bátran még!

2010. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon jó összefoglalást írtál!

Lennének még valamivel személyesebb kérdéseim pl. neked hány pontod volt? Te személy szerint mennyire érzed hasznosnak ezt a szakot? Mennyire szereted? meg még rengeteg ilyen....ha privát üzenetet írsz, akkor esetleg msn-en is megbeszélhetjük, ha nem túl nagy baj, h faggatózom ;)

Köszi még egyszer!!!!!

2010. jan. 27. 14:17
 20/20 anonim válasza:
48%
Már nem azért, de a 437 pont abszolút nem teljesíthetetlenül magas... :D 90% körülire megírni a közép szintű érettségiket nem nagy valami, elég alacsony a színvonal. Az emelt sem teljesíthetetlen, 80% feletti eredményhez sem kell sok tanulás. Nekem úgy lett 450 pontom hogy figyelmetlenségek miatt rosszabb lett az emeltem mint a próbaérettségiken...
2010. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!