Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen suli az ELTE Apaczai?

Milyen suli az ELTE Apaczai?

Figyelt kérdés
Gondolok ezalatt arra, hogy erosseget tekintve hogy all, milyen nyelvet lehet/kell tanulni, aki esetleg odajar, vagy jart, neki hogy tetszett az iskola, nem banta-e meg, hogy odament... Milyenek a tanarok, a kovetelmenyek, diakok, ilyenek :D koszi!!!
2012. máj. 14. 20:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Most 9. osztalyba jarok, Babitsos vagyok, de szamomra elviselhetetlen ebben az iskolaban a legkor, mind ami a osztalytarsakat, de foleg ami az egyes tanarokat illeti. Jovore szeretnek atmenni masik iskolaba, az egyik osztalytarsam pedig az Apaczaibol jott at ide, es mindig azt mondja, hogy barcsak visszamehetne, neki nagyon tetszett az iskola, mert hogy soha nem csinaltak semmit... Az osztalytarsam tanulas nelkul is siman tartja a 4-es szintet, tole nemis vartam mas hozzaallasmodot, de az uncsim is Apaczais, es nala mar mas a helyzet. Szerinte ez egy nagyon eros suli, ejt napalla teve tanul, egyebkent kituno. Kinek mi a tapasztalata az itteni diak elettel meg a tanulassal kapcsolatban? Ha ahhoz, h megmaradhassak ebben a suliban, nekemis allandoan tanulni kene, akkor inkabb nem mennek at. Amugy az atlagom a Babitsban 4,3 (nem vagyok az az agyontanulos tipus) es magyar-francia szakos vagyok. Szerintetek akkor megerne megprobalnom atmennem, vagy eleve veszett ugy az egesz, mert a 4,3 tul keves? Szerintetek?
2012. máj. 14. 20:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz rendesen (nem kell éjjel-nappal!), akkor sok gondot nem fog okozni. A tanárok az ország legjobbjai, rengeteg OKTV-helyezést szereznek a diákok évről-évre, az érettségi nagyon könnyű utána, a legtöbb esetben az első helyen felvesznek felsőoktatásban. A hangulat elég jó, vannak nagysikerű iskolai programok (utcabál, sportnap, kapcsolatfenntartás több gimivel...). Én oda jártam, sem én se semelyik volt osztálytársam nem bánta meg!
2012. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat:) Eddig feltem kicsit, hogy az az ejjel-nappal tanulas most akkor tenyleg ejjel-nappal, vagy csak tulzasba vitte uncsim, de akkor most megnyugodtam, hogy nem olyan veszes. Hat nem hiszem, hogy atvennenek, azt a szintet biztos, hogy utom meg, de azert megprobalom, hatha megis..:) Koszonom szepen tenyleg, nagyon sokat segitettel:)
2012. máj. 15. 01:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki másképp éli meg, ahogy láttam. Valaki itt írta az oldalon, hogy 0-24-ig tanult, sokszor alig aludt. Ezt mondjuk nem tudom, hogy sikerült összehoznia, de biztos van ilyen is. Úgy napi 2 óra tanulás (ebben már benne matek írásbeli házi is, mert az általában sok, ha matfizes vagy, persze nyilván tanártól is függ) kell szerintem a 4.2-4.3-as eredményhez. Egyáltalán nem teljesíthetetlen az iskola. Talán van még néhány szívatós tanár (pl. Zsigri), de a fő szívatógép/terrorizáló Mozsó már nem tanít ott földrajzot (se mást), persze az úgyis csak első két évben heti két órában érdekes (de akkor nagyon! :))
2012. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja amúgy 4.3-mal nem biztos, hogy átvesznek, hacsak nincs valami komoly versenyeredményed. Megpróbálni persze érdemes, legfeljebb nem sikerül.
2012. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!