Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg bevezetésre kerülnek...

Tényleg bevezetésre kerülnek az egyházi iskolák?

Figyelt kérdés

NA elmondom a szituációt...

Egyik reggel megyek a suliba (Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk. [Zagyvaszántó] nem hinném, hogy ismeritek) és azzal fogadnak az osztálytársaim, hogy az iskola egyházi lesz jövő tanévtől. Egyébként is utálom őket meg a sulit is és el akartam menni jövőre egy másik suliba. Na de a tanárokat nagyon szeretem, ők is engem, mert kitűnő tanuló vagyok. Egyátalán nem szeretném, hogy egyházi iskola legyen a mi sulink, én nem vagyok vallásos, nem vagyok megkeresztelkedve, és úgy tudom, hogy kötelező lesz a hittan, osztálymise, egyenruha lesz... meg még ilyen borzalmak! Komolyan, az időben visszafele haladunk, kb. 50 éve volt ez a törvény nem? Nagymamámék gyerekkorában jártak ilyen iskolákba! Másnap azzal fogad az osztályfőnököm, hogy minden általános iskola egyházi lesz! Nemtudom, hogy igaz-e?!

Igazából 2 kérdésem lenne.


1. Átmenjek másik iskolába?

2. Mindenhol bevezetésre kerülnek az egyházi iskolák?



SEGÍTSETEK LÉGY SZÍVES!!!!


12/L



2012. ápr. 22. 10:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért az Abigél, meg a mai egyházi iskola nem ugyanaz.

És nem ugyanaz egy átvett falusi általános iskola, meg egy több száz éve működő középiskola hagyománya.

2012. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!