Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg bevezetésre kerülnek...

Tényleg bevezetésre kerülnek az egyházi iskolák?

Figyelt kérdés

NA elmondom a szituációt...

Egyik reggel megyek a suliba (Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk. [Zagyvaszántó] nem hinném, hogy ismeritek) és azzal fogadnak az osztálytársaim, hogy az iskola egyházi lesz jövő tanévtől. Egyébként is utálom őket meg a sulit is és el akartam menni jövőre egy másik suliba. Na de a tanárokat nagyon szeretem, ők is engem, mert kitűnő tanuló vagyok. Egyátalán nem szeretném, hogy egyházi iskola legyen a mi sulink, én nem vagyok vallásos, nem vagyok megkeresztelkedve, és úgy tudom, hogy kötelező lesz a hittan, osztálymise, egyenruha lesz... meg még ilyen borzalmak! Komolyan, az időben visszafele haladunk, kb. 50 éve volt ez a törvény nem? Nagymamámék gyerekkorában jártak ilyen iskolákba! Másnap azzal fogad az osztályfőnököm, hogy minden általános iskola egyházi lesz! Nemtudom, hogy igaz-e?!

Igazából 2 kérdésem lenne.


1. Átmenjek másik iskolába?

2. Mindenhol bevezetésre kerülnek az egyházi iskolák?



SEGÍTSETEK LÉGY SZÍVES!!!!


12/L



2012. ápr. 22. 10:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi a hülye megfogalmazásért! remélem attól még érthető..
2012. ápr. 22. 10:30
 2/11 anonim ***** válasza:

1. ne menj át másik iskolába

2. olvasd el ezt , szerintem ezt fújták fel az osztálytársaid

[link]

2012. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

Igen menny el onnan.

Ha ott maradsz, nem fogod bírni a középiskolát.

Arra célzok,hogy nem mersz majd berúgni, cigizni hasonlók. Érted. Középiskolát a vagányokra csinálták akik belevalók, vagányak, be szólogatósak. Így majd ki fognak közösíteni a középiskolába.

2012. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsó hozzászólás egy nagy baromság
2012. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

3-as hozzászóló remekül demonstrálta a 'belevalóságot' és a 'menőséget' a középiskolákban az írásának minőségével (menny??).

És nem vagyok álszent, járok bulizni, ilyenkor iszom is (mindig részeg vagyok), ilyenkor gyakran cigizem is. Viszont egy erős gimnáziumba járok, ahol kitűnő vagyok.

A középiskolát nem a 'menőknek' találták ki, hanem azoknak, akik tanulni akarnak, hajlandók és képességeik megfelelőek.

2012. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tegnap volt ilyen tájékoztató szülői értekezlet és a következőket mondták: nem lesz egyenruha, csak ünnepélyekhez nyakkendő/sál; délután 4 óráig kötelező ottmaradni a suliban (nekem édesanyám 1-kor ér haza munkából, édesapám 5-kor); heti 2 hittan és 1 óra erkölcstan; reggeli mise (nem köt.); tanároknak köszönni: Erős, vár a mi Istenünk!, órák elején: Dicsértessék a Jézus Krisztust!; sokkal több szakkör lesz; tanárok maradnak; tilos lesz rágózni; nem lehet felvenni spagettipántos és pánt nélküli ruhát, se rövidnadrágot...


Hát nekem nem igazán tetszik...

2012. ápr. 27. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg brutális :)


Valamit nem értek!

Az "Erős vár a mi istenünk" evangélikus köszönés, a "Dicsértessek..." meg római katolikus. Nem keversz valamit?

2012. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező ! Én is ugy vagyok ahogy te utálnám az egyházi iskolát igaz én 31 éves vagyok de az állami iskola jobb mint az egyházi az Abigélz láttam vannak elviselhetelen dolgok az egyházi iskolaákban.
2012. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nekem nincs semmi bajom azokkal akik egyházi iskolába járnak.. mert ők önszántukból járnak oda, de akkor ne erőltessék már rá az emberre.. azóta már elhúztam heves megye legjobb iskolájába és nincs is messze.. ugyan 3x annyit kell tanulni és buszozok is de megéri. :D
2012. dec. 24. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincs semmi bajom azokkal akik egyházi iskolába járnak mindenki azt csinál amit akr és oda megy ohava akar.
2012. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!