Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nyelvész szeretnék lenni...

Ha nyelvész szeretnék lenni akkor milyen szakon tanuljak?

Figyelt kérdés
Magyar nyelvészet.És pesti vagyok.
2009. jún. 20. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Akkor magyar szakra kell menned, bölcsészkarra.
2009. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
magyar szakon. elte, ppke, kre mindegyiken jó az oktatás színvonala
2009. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a nyelvészet melyik területe érdekel. A magyar szak ugye alap lenne, de mondjuk az elméleti nyelvészet a szabad bölcsészet szakiránya! (azt nem tudom, hogy a magyarhoz felvehető-e minorként, ennek utána kell nézned, ha érdekel.) Magyar szakon van ált. finnugor és nyelvmentor (ez az alkalmazott nyelvészet). Az ELTE-n van Nyelv- és beszédtudmány minor, ami fantasztikus :)- én is arra járok- és bármelyik szak mellé fölveheted. De ha ezt választod, akkor mindenképpen magyar legyen az alapszakod, mert különben nagyon nehéz lenne. (Sokmindent nem értenél.) Ha Bp-en akar tanulni, akkor az ELTE -t válaszd!
2009. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most látom, mit írtál. "Magyar nyelvészet"- itt arra gondolsz, hogy nyelvtan (grammatika)? Vagy mondjuk pl. a nyelvjárások? Ha igen, akkor ELTE magyar szak, és az említett Nyelv-és b.tud. minor BA-ban, és majd MA-ban tudsz specializálódni.
2009. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát engem az ilyen nyelvfejlődés érdekelne,meg az hogyan alakultak szavak,miből,vagyis nyelvtörténet is
2009. júl. 16. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyelvfejlődés? :) Na, ezt ki ne mondd majd az egyetemen.:)

Amit leírtál, az alapján tényleg a nyelvtörténet a neked való. Ehhez magyar szak, az említett minor, és MA-ban (ha minden igaz) lesz történeti nyelvészet szak.

Magyar alapszakon jelenleg 3 nyelvtörténet van. Itt vannak az olvasmányok, ha esetleg érdekel:

[link]

[link]


A Kiss Jenő – Pusztai Ferenc szerkesztette könyv kijelölt fejezeteit ajánlom, a többi nehéz lenne így kezdetnek.:)

2009. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2009. júl. 17. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Tényleg. :)

Ha esetleg még segíthetek, írj nyugodtan privát üzit.

2009. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar szakra nem érdemes menni, mert ott magyartanárnak képeznek, ami az irodalmat is magában foglalja, s a legtöbb magyartanárnak elég rossz a nyelvészeti tudása.
2018. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!