Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami támogatottan el lehet...

Állami támogatottan el lehet végezni egy egyetemet + egy OKJ-s képzést?

Figyelt kérdés

Úgy hogy először csinálok egy OKJ-t és utána meg egyetemet?

Vagy fordítva, először egyetem aztán az OKJ?


2012. márc. 11. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
OKJ alatt egyetemen elvégzett FSZ-t értesz? Akkor azt úgy érdemes, hogy előbb az FSZ, aztán az alapszak, mert jár asszem 24 pluszpont érte. Viszont elvisz 4 félévet, tehát 8 féléven belül be kell fejezned az alapszakot, az MA vagy az Msc már nem fog beleférni.
2012. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, de mi az az FSZ? Mert sok helyen olvastam, de nem tudom mi az?

Amúgy turisztika alapszakra vagy valami nyelvi szakra akarok menni. pl spanyol, német, angol

Elég pontom van hozzá, szóval nem kell plussz pont.

2012. márc. 11. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a listán az F-N-A felsőoktatási szakképzések. az F a képzésszint, vagyis felsőfokú szakképzés, FSZ. Ezek 2 év alatt megszerezhető felsőfokú OKJ-s szakmák. Féléveket elviszi, de elvileg használható végzettséget ad. Annyi biztos, hogy 24 éves korodig az állam egy OKJ-t fizet, FSZ esetében is. Egy sima OKJ előnye a pluszpont, viszont az nem viszi a féléveidet, az alapszakot 12 félévvel kezded, meg 24 pluszponttal, ha az OKJ számkódja 54 vagy 55-tel kezdődik. A plusz pont idén mindenképpen jól jön. Turizmus vendéglátás viszont sehol nem indult idén ingyenesen. A nyelvi szakok meg bölcsészkarokon érhetők el, mint anglisztika,romanisztika,szlavisztika,germanisztika.

2012. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!