Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetek Matek tanár?

Hogy lehetek Matek tanár?

Figyelt kérdés

Középiskolában..

Teljes őszinteség(és talán szerénységgel) nem vagyok -sajnos- Matek zseni, sőt.. de nagyon szeretem. Szívesen tanulom és boldogan mennék be munkahelyre.

Plusz állítólag 2017-től drasztikusan fog nőni a tanárok fizetése.


Köszönöm.


UI.: Matek mellé felvehetném az Informatikát is akár..


2012. febr. 19. 19:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
főiskolára jelentkezel a tanári karra. milyenek az érettségi eredményeid?
2012. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy egyetemi végzettség szükséges középiskolai tanításhoz..


Még nem érettségiztem, csak próbálom céltudatosan építeni a jövőmet.

2012. febr. 19. 19:45
 3/16 anonim válasza:
100%
igen, igen :) akkor ajánlom, hogy kezdj el korrepetálásokra járni, ez segíteni fog. esetleg oszd meg a tanárral, hogy szeretnél matektanár lenni, akkor lehet jobban odafigyel majd rád. de elég kemény, szóval....... :D én utálom a matekot :D de sok sikert majd:)
2012. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy attól lesz Matek tanár végzettségem hogy korrepetálásokra járok.:)
2012. febr. 19. 20:18
 5/16 anonim ***** válasza:

elte-ttk-matematika

vagy

bme-ttk-matekmatika

ezek a legjobb matematika egyetemi képzések hazánkban


de ahhoz hogy ne ess ki 1. évben és el is tudd végezni, kevés az hogy szereted a matekot, érteni és tudni is kell, mert te elmondásod alapján "nem vagy matekzseni, sőt" de oda pont hogy a matekzsenik mennek, akik 90% fölött írták emelszintű matematika érettségit és matek versenyekről matek versenyekre jártak (ahol persze nem utolsó helyen kullogtak) szóval elég kemény

2012. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyetemre kell menni, hogy matektanár legyél (egy szóba írva, kis m-mel), de ahhoz nem árt nagyon jól megtanulni a középiskolai anyagot fakultációs szinten. A fakultációs anyag nem ahhoz kell, hogy bejuss az egyetemre, hanem hogy ott talpon tudjál maradni.
2012. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hazudnék ha azt mondanám, hogy matekzseni vagyok.. de akkor is hazudnék, ha azt mondanám hogy hülye vagyok.


Attól félek, hogy ha találkoznék egy új feladattípussal nem tudnám megoldani, mert nem találkoztam még olyannal s nem tudnám egy sémára sem ráhúzni.


Nem hiszem hogy Matekos agyam lenne, de nagyon szívesen tanulom[akár egész nap]..


Ekkora szorgalommal sem lehetnék KOMPETENS Matektanár ?

2012. febr. 22. 17:37
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kell zseninek lenni egyáltalán! Ami sokkal, de sokkal fontosabb, hogy szerest amit csinálsz és jó pedagógus legyél. Sok sikert!
2012. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha ez az álmod, akkor legyél matektanár! :) Főleg, ha szívesen is csinálod! Nem kell "matekzseninek" lenned! Én azt mondom hajrá! ha meg se próbálod, örökre bánni fogod! ;) Amúgy BSC TTK-án matek szak, majd MSC középiskolai tanár, PHD egyetemi... mellette minorszakot is fel tudsz venni! Kitartás, szorgalom, és minden rendben lesz! :)
2012. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen lennék Matektanár és nagyon nagy örömmel csinálnám életem végéig is akár.

Egyedül ami hátráltat az a fizetés, de állítólag az is javulni fog.

Nagyon szívesen 'nevelném' az ifjúságot, s próbálnék 'jófej' tanár lenni.. ez az álláspontom később sem változhat!


Egyedül ennyi gátol/gondolkodtat el, hogy vajon KOMPETENS tanár lennék-e.. mert sajnos nem vagyok matekzseni és nem szeretnék rossz tanár lenni...


(Véleményem szerint egy tanárnak van a legfelelősségteljesebb foglalkozása, mivelhogy nem taníthat hülyeséget..)


Szerintetek így is belevágjak a későbbiekben..?

2012. febr. 22. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!