Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok az ELTE - Keleti...

Mit tudtok az ELTE - Keleti nyelvek és kultúra : arab szakirányáról?

Figyelt kérdés
Van aki ott tanul esetleg? Az mondana nekem pár dolgot? Pl. hogy milyen tantárgyak vannak, mennyire nehéz ilyesmik. Ja és igaz az, hogy a 2. évtől már arabul kell vizsgázni? Mert a törökről ezt hallottam. Akkor gondolom arabon is.
2009. jún. 4. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

elte honlapján nézz utána.

igen, nyelvnél második évtől azon a nyelven kell vizsgázni. nekem ez nagy meglepetés volt, mivel nem gyakori nyelvszakra járok:D

2009. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

váá neee

hát ez szívás, mert mi van ha nem sikerül addigra tökéletesen megtanulni..na mindegy ez most sokkolt:D

de, hogy értetted azt, hogy "nem gyakori nyelvszakra jársz" ? :)

köszi a válaszod

2009. jún. 5. 00:57
 3/9 anonim ***** válasza:
hát, lengyel szakos vagyok, szerintem ezt nem tanulják sokan:) de ilyen az arab is. gondolhatod, tök boldog voltam, hogy felvettek, aztán szeptemberben első órán mondja a tanár "na akkor kezdjünk bele mert jövőre már semmi sem lesz magyarul" na ott lesokkoltamXD
2009. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Húú lengyel is jó lehet:) Mondjuk én szinte az összes idegennyelvet szeretem.

Nekem egy hónapja mondta egyik ismerősöm, hogy jövőre majd ha felvesznek (remélem) akkor a 2. évtől minden arabul lesz, na azóta sem tértem magamhoz a sokk miatt:D

Most viszont megnyugodtam, hogy nemcsak én paráztam rá, miatta. Köszi:)

Bár ha jobban belegondolok egy év csak elég lesz arra, hogy valahogy a fejembe verjem:D

2009. jún. 5. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-n vagyok angol szakos, nyilván ennél a nyelvnél máshogy működnek a dolgok, de a lényeg az, hogy ne parázz, hanem próbáld meg, menni fog.

Nem fogják ezt olyan szigorúan nézni, és az első év alatt nagyon keményen felkészítenek. Ha lehetetlen lenne, nem lenne ilyen képzés.

(De egyébként ez a 2. évtől adott nyelven vizsgázás sem biztos, hogy igaz. Pl van ismerősöm olasz minoron, és ők a nyelvórán kívül mindent magyarul tanulnak és így is vizsgáznak.)

És egy tipp: iwiwen keress rá emberekre, akik de járnak, és írj nekik üzenetet. Biztos szívesen segítenek:D

2009. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a lengyeles vagyok. ne izgulj, most másodikos vagyok, és már egész jól tudok lengyelül, minden értek órákon. első évben nagyon keményen nyomatták a nyelvet , minden nap volt 5 lengyel óránk és 2-3 ilyen országismeret féleség. de nyugi, menni fog neked.

a harmadiknak: a minor teljesen más, ott magyarul tanulják a nyelvtanon kívüli részt

2009. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat, aranyosak vagytok. Meg is nyugodtan tőlük végre:)

Húú már nagyon várom, hogy végre oda járhassak:D

2009. jún. 5. 23:25
 8/9 anonim válasza:
86%
Hát, csak annyit lehet erre mondani,hogy ELTE. A tanárok nem vesznek emberszámba,megaláznak, és megutáltatják veled az egészet. De hátha veled nem érik el a céljukat és hátha a BTK-n más a rendszer.
2009. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem tudom lehet nektek más a tanárotok de én nemsokára végzek az arabon és a Saber nyelvgyakot kivéve meg egyszer egy phd-s által tartott kiegészítő órát semmi nem volt arabul soha max.olvasgattunk, az én évfolyamom azért még ki jól ki kevésbé de beszélünk ténylegesen arabul de akik már alattunk kezdték (az új felvételi rendszer miatt)gyakorlatilag elvétve akad aki beszélne, szóval kötve hiszem hogy neked arabul kéne vizsgáznod:)
2009. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!