Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen óra a Viselkedés...

Milyen óra a Viselkedés Kúltúra és a Gépírás?

Figyelt kérdés

Úgy értem... miről tanulunk? És miket kell csinálni?


előre köszi : )


2010. szept. 1. 16:14
 1/6 anonim válasza:

Csak egy kis javítás:) a viselkedéskultúrát egybe írjuk!

Viselkedéskultúrán az illemszabályokat fogjátok tanulni. Például, hogy hogyan viselkedj egy étteremben vagy a munkahelyeden, hogyan öltözködj bizonyos helyekre meg ehhez hasonlók.

Gépíráson pedig a 10 ujjas vakírást(ne nézz rá a billentyűzetre miközben gépelsz:)) fogjátok tanulni és különböző hivatalos levelek formáját, de ez csak a második évtől szerintem!

2010. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A viselkedés kultúra gondolom illemtan-etikett óra lehet. Megtanuljátok ,hogy mikor milyen ruhában kell megjelenni, hogyan kell teríteni, milyen ajándékot illik adni stb.


A gépírás pedig a nevében benne van. Számítógépen megtanultok írni 10 újjal úgy, hogy csak a monitort vagy az írandó szöveget nézitek. Ez persze kezdetben lassan fog menni, de később már gyorsan.

Én nagy hasznát veszem/vettem a gépírásnak, mert sokkal hamarabb le tudom írni a gondolataimat, s nem kell a billentyűzeten a betűket keresni.

2010. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, rendes vagy:D egyébként az ellenőrzőbe egybe írtam le, nem tudom hogy ide miért külön:D Csak idegenek a tantárgyak és gondoltam megkérdezem. Akkor a gépírásssal semmi problémám nem lesz, rég óta tudok úgy írni hogy nem nézem a billentyűzetet, most is úgy írom ezt az üzenetet...

még egyszer köszi, rendes vagy:D

2010. szept. 1. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi második neked is :)
2010. szept. 1. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakmacsoportba jelentkeztél? : )

Én vendéglátás-idegenforgalmiban voltam, és nekem is volt viselkedéskultúra.

Alapjáraton azt tanultuk, amiket már leírtak a fentiek + önéletrajzot írtunk. Lehet volt még valami, és nem ugrik be, de a váz az tényleg egy kis illem, etikett és protokoll volt. Nem vészes tárgy. :D

2010. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kereskedelem és marketinges vagyok:)
2010. szept. 19. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!