Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet lecserélni egy...

Hogyan lehet lecserélni egy tanárt?

Figyelt kérdés
Az iskolában (gimnázium) történ már erre példa, és az osztály összefogna hogy lecseréljünk egy tanárt! Akinél történt ilyen írja le a menetét!!! előre is köszi!!!!
2012. febr. 15. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogilag nincs erre meghatározott procedúra, az egész az igazgatón múlik, mivel ő a tanér közvetlen felettese, ő határozza meg, illetve legalábbis ő mondja ki, hogy ki mit tanít, és ki kinek lesz az osztályfőnöke.

Ha nem követett el semmi köztörvényes bűnt, vagy nem követett el olyan mértékű etikai vagy szakmai vétséget, ami miatt az igazgató belé vetett bizalma meginogna, akkor erre nem sok esély van.

Valami módon meg kell győzni az igazgatót, hogy nem akarjátok őt tanárnak. De előre szólok, nem fog azért egy tanárt lecserélni, mert most pár gyerek háborog, ezzel önmagában csak magatok alatt vágjátok a fát. Mindenképp hathatós szülői befolyás kell ahhoz, hogy ez megtörténjen. Persze lehet szépen kérni is az igazgatót, és ha mondjuk az osztály háromnegyedének anyukája/apukája kéri, akkor lehet, hogy megfontolja, de ez sem jellemző. Olyanra már láttam példát, hogy fenyegetően léptek fel egy tanár ellen, de ott olyan jelentős számú szülő elvitte volna a gyerekét más iskolába, hogy tényleg nem maradt más lehetőség, vagy lehúzza a rolót az iskola, vagy lecserélik az adott tanárt. De ha csak egy osztály szűnne meg ezzel, azért azzal is lehet hatni az igazgatóra. De ahhoz tényleg akkor az kell, hogy ne csak 1-2 ember hőbörögjön, hanem tömegesen akarjanak elmenni. (Ami ha tényleg olyan rossz tanár, akkor azért meglehet.) Persze még ekkor sem biztos.

Összefoglalva ennyi. Egyébként kicsit kategóriát tévesztettél, nem? :D

2012. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szülői támogatás kell hozzá, és valóban ritka, de a tanárnak is akarnia kell, jobb esetben. (Vagyis ha az osztály számára kezelhetetlen, mondjuk.) A diákok panasza lehet jogos, nem jogos, a szülők egy értekezleten megbeszélik, eldöntik - ha kiderül, hogy az osztály jelentős részének problémája van a tanárral, feltehetően beszélnek az igazgatóval, aki megfontolja. Ez persze igazgatótól is függ, ő jobban ismeri a kollégáit és az iskolát is, tudja, mi a kevésbé káros. Lehet, hogy kényesen ügyel az intézmény hírnevére, és akkor nem enged semmiféle cserét, lehet, hogy jobb neki, ha a diákok is tanulnak, és a tanárok sem kapnak epegörcsöt egyik osztálytól sem, akkor engedni fog. Ezért nincs "általános menet". Szólj a szüleidnek, beszélj az osztálytársakkal, hogy hányan érzitek ezt a helyzetet tarthatatlannak (jogos panasz kell! nem "a másik jobban magyaráz"), és ha nem az osztályfőnökkel van a gond, akkor osztályfőnöki órán is hozzátok szóba, beszéljétek meg. Ha van olyan tanárotok, akivel jó az osztály viszonya, akkor nála is fel lehet hozni a témát (pl. szünetben, vagy óra után), ha az előbbi nem járható út, mert az osztályfőnökkel van a probléma. Hidd el, ez a ti dolgotok, mi nem segíthetünk, nektek kell megtalálnotok a lehetőséget. De mindenképpen beszéljetek egymással, a szülőkkel (minél többel), és legalább egy tanárral, ha lehet, az ofővel, és ha egyetértenek, jogos a panasz, akkor majd ők beszélnek az igazgatóval. A döntés pedig az övé.
2012. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!