Keretszámcsökkentés - hogy is van ez?
Mert a saját pénzével mindenki azt csinál amit akar. Ha akarja máglyát rak belőle, és meggyújtja, ha akarja, akkor elvégez belőle egy tucatképzést.
Az államnak az a lényege, hogy az ő pénzén olyanokat képezzen ki, akik kellenek is neki. Az hogy a hallgató a saját pénzén milyen képzésre nevez be, az az ő dolga.
Ez valóban nem teljesen a túlképzésre problémamegoldás. Ez arra kínál megoldást amit fent írtam: AZ állam olyan diplomások képzésére adja a pénzét, amire a munkaerőpiacának szüksége van.
Az hogy te a saját pénzedből mit tanulsz ki az a te dolgod.
De hidd el ez is megoldás a túlképzésre: rengeteg olyan ember marad ki a felsőoktatásból aki eddig minden mindegy alapon jelentkezett valami idióta büféképzésre csak hogy diplomája legyen.
Amúgy a forrást az állam nem vonja el, mert a megtakarítást átcsoportosítja más képzési területre, pl műszakira, ahol több szakemberre lenne szüksége.
ez ám a sebesség! :)
a rengeteg ember helyett, akik kimaradnak, rengetegen (ugyanannyian) lesznek, akik kimaradtak volna eddig, de most pénzért bejutnak. tehát ez sima lehúzás (amúgy mint az egész felsőoktatás)
ehhez képest:
"a rengeteg ember helyett, akik kimaradnak, rengetegen (ugyanannyian) lesznek, akik kimaradtak volna eddig, de most pénzért bejutnak. tehát ez sima lehúzás (amúgy mint az egész felsőoktatás)"
Nem.
Eddig felvehetett 100-at államin 200-at fizetősön. Most felvehet 0-t államin 200-at fizetősön. A kettő ugyanannyi?
Emellett az államiról kimaradó x emberből nem mindegyik fizeti meg a képzés árát.
Értsd meg ez arról szól, hogy állam a pénzét hasznos diplomákra akarja költeni. Különösebben nem érdekli, hogy a te saját pénzedből mit tanulsz mert ha a saját pénzeden lediplomázol majd a McDonald's-ban fogsz hambit sütni minimálbérért akkor a saját pénzed befeketetését buktad el és nem az állam fektetett be egy meg nem térülő diplomába.
Az államnak leginkább az a célja ezzel, hogy olyan diplomákat finanszírozzon, amik értékesek és kellene neki.
Az államilag támogatott helyek csökkenésével nem feltétlen lesz több fizetős.
Az állami finanszírozású keretszámok jelentős csökkenése ellenére a tavalyinál hét százalékkal több hallgatót fogad be a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), ahol szeptemberben 3661 gólya kezdheti meg tanulmányait.
ennyi:)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!