Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Te aláírod a hallgatói szerződ...

Te aláírod a hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 21:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na igen, csak utána a vállalat biztosít munkát is és nem az van, hogy "itt maradsz és majd dolgozol valamit, ha tudsz"...
2012. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Elég annyit a polgári peres eljárásról, hogy addig lehet húzni-halasztani, amíg nem szégyelled, és az általános elévülés szabályai érvényesek rá, tehát 5 év. Szóval ha végeztél a tanulmányaiddal, és leketyegett a 20 év (hol leszel te már akkor), plusz mire rájönnek, hogy nem teljesítetted a feltételeket, plusz mire megtalálnak (mert nyilván azért nem találnak, mert nem vagy itthon), plusz mire kiadatnak (HA kiadatnak - mert az EU sem tart örökké), plusz mire elkezdődik a tárgyalássorozat, és mire véget ér, mennyi idő telik el?


Csak olyan jól hangzik, hogy az átlagembert megijeszti, hogy 'visszafizettetik erőszakkal' ám senki nem gondol bele, mit, és hogyan....

2012. febr. 9. 14:58
 13/14 A kérdező kommentje:

Nos! A FIDESZ megint kitett magáért, mint anno 2000 környékén. Akkor is hoztak egy hasonlóan aberrált rendeletet, miszerint akkor kaphatsz állami ösztöndíjjat (mint külhoni, akár MAGYAR származású) (ennyit a MAGYAR érzelműségükről), ha elvégezdeted a tanulmányodat, elkotródsz az országból. Ma hasonló de visszás rendeletettel próbálják visszatartani a Honi MAGYAR személyi igazolvánnyal rendelkező nebulókat, halgatókat! Véleményem és meglátásom az egészről nem kevesebb, mint ez a rendelet annyit ér, mint amennyit leírok: SEMMIT! Az idiótaságot nem kell elfogadni, hiszen azt gondolják, hogy minden halgató egy idióta, buta söpredék, ám közülük választanák ki az utánpótlásukat a pozőri teendőikhez. Ha ma lennék fiatal, ACE VENTURA állati nyomozó II arculatában kérnék tőlük aláírást, mint autógramot, mert ezek hasonlóan meg is eszik, így nem is fizetnék vissza semmit, mint ahogy egyetlen egy közlekedési kihágásomat sem fizetem be, még akkor sem, ha tudom, hogy esetleg jogos, hiszen a jog felhatalmaz egyfajta állampolgári ellenállásra. Feltehető a kérdés kormánypártiak részéről, hogy "no-no, itt egy szoci (közel sem vagyok az, hanem inkább Nemzeti, és nem olyan képmutató mint ők), hogy "Ez nem fél, hogy leültetik?" Erre nem lenne más a váaszom, mint a szabálysértési leveleikre a válaszom, hogy: Fűtés, melegkaja, szállás van, hát akkor irány a börtön, hiszen akkor végre magamra is jut az adómból, amit közel 30 éve nem tudom, hogy mire is fizetek! Így kipihenném magam, és nem a társadalom terhére, hanem egy megelőlegezett Adóm bizonyos részéből! Ezekre a válaszleveleimre reagálás már nem is jön, hiszen tudják, hogy esztelen az amivel fenyegetőznek!

Az államnak nem a jövőt kellene bénítania, hanem azt támogatnia, de amint láthjuk, vajmi kevésbé teszi ezt! Sok a huncut, hozzánemértő dilettáns a politikai elitben!

Ennyi a véleményem, és mindenki olyan következtetést von le belőle, amilyet akar! Én semmit nem fizetnék be a helyetekben!

Üdvözlettel:

KŐROCKER!

2012. febr. 9. 16:09
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló! Úgy tudom az is ki lett kötve, hogy a tanulmányok befejezése után hány éven belül kell ledolgozni itthon a taníttatásra szánt összeget. Ez 15 vagy 20 év. Nem tudom pontosan. Ergo, ezen időtartamon belül nem valószínű, hogy követelni fognak rajtad bármit is, mert ha a következő 20 évben kell ledolgoznom itthon ezt az összeget, akkor értelemszerűen nem fognak nemzetközi körözést kiadni ellenem kb egy hónappal azután hogy diplomáztam és leléptem. Tehát szerintem ilyen szempontból ez teljesen túl van parázva.

Ahogy a kérdező is írta, egyrészt javarészt én is lehetetlennek tartom, hogy ezt majd nyomon tudják követni, ki hova ment, mikor, hány éve van még a határidőig, hogyan kerítik elő, stb stb. Pláne ha egyszerre tömegesen indulnak el majd külföldre, nem fognak tudni mindenkit követni, ha akarnának sem...

Emellett pedig fenntartom azt, hogy egyetértek azzal a nézettel, hogy aki az itthoni adófizetők pénzéből tanul, az igyekezzen valahogy visszaadni ezt. Pl. én ha kórházba kerülök, akkor örülök, ha valaki el is lát szakszerűen. Ebbe nem is megyek bele, mert itt már egy olyan láncról van szó, amit nem is tudom hogyan lehetne kezelni. Igazuk van abban, hogy túl sok a diplomás, igazuk van abban, hogy itthoni pénzen dolgozzanak itthon az emberek és sok minden másban is, csak éppen a lehetőséget, a jólétet nem képesek megteremteni, ami GÁZ.

Lényeg a lényeg, engem is érint ez a röghözkötéses dolog majd a további tanulmányaimban, de a legkevésbé sem érdekel! Mérnök diplomám lesz, szeretnék kimenni külföldre, nevetve fogom visszafizetni a mesterképzésemre szánt összeget, ha úgy alakul.

2012. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!