Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés
2 hét múlva lejár a jelentkezési határidő, de nem tudok dönteni. Mit tudnátok ajánlani, amihez nem sok matek kell, és nem egészségügy? Aztán a későbbiekben szeretnék elég jól keresni! Gondolkodtam idegenfogalmi szakmenedzseren, vagy egészségügyi szervezőn..esetleg jogi asszisztens?! Szerintetek?
2012. jan. 26. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, ne menj egyetemre. Az általad említettek meg alig jók valamire.
2012. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaja én is a te cipődbe járok, s szerintem ezért nem fogok egyetemre menni...
2012. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezért gondolkodtam okj-ban..de még azt se tudom..
2012. jan. 26. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább maradj OKJ-n, ha nem tudod, úgy legalább kapsz családi pótlékot, ha még nem vagy 20 éves, és amíg az OKJ-t tanulod eldöntheted, hogy akarsz-e utána egyetemre menni vagy nem. Én tavaly jelentkeztem egyetemre, azt mondták, hogy az egyetemisták sokkal több támogatást kapnak, mint pl. a családi pótlék. Nekem van 3 testvérem, így a családi pótlék 16 ezer forint volt utánam, az első félévben lekéstem a szociális támogatás igényléséről, azért mert sok papír kellett hozzá és későn is értesítettek, hogy lehet igényelni, így semmilyen pénzt nem kaptam ebben a félévben. Aki kapott az is csak 4-5 ezer forintot, egy ismerősöm van aki az ország másik feléből jár, a szülei elváltak, van 2 testvére, az apjának néha-néha akad alkalmi munkája és csak az anyja dolgozik, de ő is minimálbért kap és így kapott 10 ezer forint szociális támogatást. Mivel ez a szociális támogatás felmérése az alapján megy, hogy milyen messze laksz,milyenek a családi körülményeid, így én örülhetnék a 60 km-es távolságomra és a a 3 testvéremmel kapok majd 5000 forintot, ha a 360 km-re lakó csak 10 ezret kapott.

Ez persze csak az első félévben van így, igényelhetsz később ösztöndíjakat, persze csak ha jól tanulsz. Nálunk az kap ösztöndíjat akinek az átlaga 4,5 felett van.

Persze ez az egész nem a pénzről szól, mert ha egyetemen tanulsz egy jó szakot, akkor később egy jó munkahellyel visszatérül a pénz, de ha nem tudod még mi akarsz lenni, akkor maradj OKJ-n, gondolkozz rajta és ha eldöntötted OKJ után jelentkezz főiskolára!

2012. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én idegenforgalmi szm-re jártam, végülis lehet vele munkát találni, de 1-2 nyelvet folyékonyan kell beszélned.
2012. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!