Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános és középiskolák...

Az általános és középiskolák miért a szorgalmat díjazzák a tudás helyett?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha egy résztémából kap valaki feleletekre és dolgozatokra mondjuk 3 egyest, aztán a témazárót megírja maximumra - én anno csináltam ilyet, tehát van ilyen - akkor miért átlagolnak hármas körülre? Aki meg végig kap hármas-négyeseket, aztán négyes témazáró, az kap egy négyest. Melyikük tudja jobban az anyagot végül?

Vagy. Ha egy gyereket heteken át kérdeznek a szorzótáblából - tudom, hogy ott már nincs osztályzás - és nem tudja, és mindig adnak neki egy egyest, aztán egyszer csak fújja kívülről akkor ő nem tudja azt ötösre?

Az iskola egyáltalán nem az életre nevel!

Az életben pl. ha van két focista, az egyik stabilan hoz egy közepes játékszintet, a másik isteni tehetség és hol betlizik, hol zseniálisan dönt el meccseket, akkor a klubok nem egyformán kezelik a játékospiacon "hármasra" átlagolva őket! Pedig az kőkemény üzlet és élet!


2009. máj. 29. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ev vegi, illetve felevi jegyeket atlag alapjan szamoljuk. Tanarkent ertekelem, ha valaki sok rossz jegy utan ev vegere megtanulja rendesen az anyagot, de attol meg az osszes jegybol kell atlagolni. Ez jelzeserteku, arra tanit, hogy folyamatosan kell keszulni a szamonkeresekre.


A szorgalom es a tudas szorosan osszefugg, teljesen mas lesz az eredmeny, ha folyamatosan tanulsz, vagy ha csak a vegen kapod ossze magad.


Ahogy egyre tobb lesz 1-1 tantargyban a tananyag, annal nehezebben lesz kivitelezheto, hogy az egesz eves/feleves nemtanulas utan valaki gyorsan mindent megtanuljon.

2009. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Jó kérdés, eddig még nem gondolkoztam ezen, pedig jogos...

Talán van egyvalami, ami egy kicsit az átlagolás felé dönti a mérleg nyelvét: a folyamatos tanulás megbízhatóságra nevel és az átlagolás ezt jutalmazza. Jobb a biztos rossz, mint a bizonytalan jó, vagy valami ilyesmi.

Ja, és még valami: szerintem ha valaki kampányszerűen megtanul valamit, azt hamar el is felejti. Ha viszont valaki folyamatosan tanulgat, annak biztosan meg is lesz annyi tudása később is, amit így elsajátított.

2009. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én egyetértek ezzel az osztályozási módszerrel.egyrészt valóban rendszerre szoktat,vagyis h.ne csak akkor tanuljon,szorgoskodjona diák, amikor már "ég a ház..."

ha valaki év közben csupa rossz jegyeket kap,majd hirtelen 4es,5-öst a tz-re, az azt bizonytja h. a szorgalma nem volt elegendő év közben,hiszen végülis meg tudta tanulni,de csak már mikor muszály volt..

van olyan is aki stabilan mindig gyengébb teljesítményt nyújt, az valószínűleg nem tehet róla(pl. én voltam ilyen matekból)nem azért kaptam 2-3-asokat mert nem tanultam,hanem mert valóban nem ment,még korrepetálással se...

így jogos volt(ás várható) az évvégi 2-3.as jegy...ezzel csak a különbségre akartam rávilágítani,hogyha valaki tényleg meg tudja tanulni és van érzéke a tárgyhoz akkor az igenis írjon/feleljen jól év közben is....amúgy meg a témazárók általában piros betűsek,szóval többet nyomnak a latba..nem is bezsélve az esetleges órai munkáról---


szóval én nem ellenzem ezt a módszert..sokmindent igen a mai oktatásban, de ezt nem.

2009. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

még mindig a 3.válaszoló vagyok:)



afelől amúgy kétségem van h. jobban tudhatja a dolgokat,aki a témazáróra kapott jobb jegyet...


ő arra az alkalomra jól megtanulta,lehet h.friss benne a dolog,a kisujjából kirázza.de aki az apróbb dogákra/felelésekre is jól felkészült az lehet h.sokkal mélyebben,többszörösen elsajátította a tananyagot...tehát tartósabb tudást kapott,ami tovább megmarad...szóval ez se egyértelmű h.ki tudja jobban

2009. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!