Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki BME mérnök...

Van itt olyan, aki BME mérnök infóról ment át Óbudai Egyetem mérnök infó szakára?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy történik az átjelentkezés? Én is fontolgatom, hogy megpróbálom ott is, mert itt elég szarul muzsikálok sajnos, szinte az összes főtárgyam csak 2-esre van meg (már ami megvan). Sajna nagyon kevés dolgot tudok az átjelentkezéssel kapcsolatban, például kell-e már emelt érettségit tennem? (anno csak középszintű érettségikkel vettek fel)Vagy számít-e a mostani átlagom az ottani felvételbe, esetleg lehet-e már meglévő tárgyakat átvinni oda? mert nem lenne jó, ha előről kéne kezdenem az egészet, akkor inkább maradok.
2012. jan. 17. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali, ha nem megy akkor menj át minél hamarabb mert ha később mész akkor az esetleges tárgyeltérések miatt lehet hogy tovább kell járnod. Minden tárgyad sikerült/sikerülni fog?


Elvileg beleszámít az átlag legalábbis a szabályzatban ez van de nem biztos hogy szentírásnak veszik. Azt javaslom hogy a NIK tanulmányi osztályán érdeklődj, akár személyesen is bemehetsz vagy telefonon. elérhetőség a felvi.hu-n vagy a NIK weboldalán (tanulmányi osztályt kell keresned).


Nézd meg mindkét tantervet, mert lehet nem is ugyanazok a tárgyak vannak elsőben a NIK-en mint a VIK-en mérnök infón és még az is előállhat hogyha nagyon nagy az eltérés a két tanterv között hogyha átmész akkor eleve buksz 1-et. Az attól függ hogy hogy épülnek egymásra a tárgyak.


Pl ha a NIK-en elsőben van "xy" főtantárgy 2 félévben épül "tz" tárgy arra meg 3. félévben "wer" tárgy és így tovább és így tovább és tegyük fel a BME-n xy tárgy csak 2. évfolyamon indul akkor már eleve megbuktál ha átmész. Nem biztos hogy így van, nem ismerem a mérnök infós tantervet a villany szakon pl a BME-n villanytan csak 2. évfolyamon van, míg Kandón már 1. félévben. A fizika sem ugyanabban a félévben van a két helyen....


A BME-s tárgyakat azért el szokták fogadni....


Ha jól tudom átjelentkezést kérvényezni csak 1 lezárt félév után lehet, talán ez is le van írva a tanulmányi és vizsgaszabályzatban. De akár újrafelvételizhetsz is ehhez azt nem tudom hogy felvételizhetsz e az ÓE-re miközben a BME-re jársz ugyanarra a szakra, ha felvesznek az ÓE-re utána kiiratkoznál a BME-ről.Hogyha az ÓE-re mégsem vesznek át akkor ugye megszívtad....



A Tanulmányi osztályt kérdezgesd ők biztos tudnak segíteni vagy ha nem akkor mondanak olyat aki tud. Kicsit flegmáék (ez mindenhol így van) de addig ne hagyd őket békén amíg nem válaszolnak a kérdéseidre.



A BME

2012. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából már másodéves vagyok, most kezdem majd a 4. félévemet és főleg a programozás nekem a szopóág, idén már megszereztem az aláírást legalább belőle, de a vizsgát rosszul ütemeztem, úgyhogy jól megszivattam magam... szóval igazából semmit nem ér az aláírásom, mert nincs is belőle keresztfélév, úgyhogy már minimum 1 évet csúszok. Többi tárgy megvan, bár még a számításelmélettel szopok, de abból viszont van keresztfélév is meg aláírásom is van, úgyhogy az csak kreditfizetés szempontjából szívás.
2012. jan. 18. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha van 1-2 tárgy ami nehezen megy és szépen lemaradsz és 2-3 év múlva ébredsz rá, hogy mégis el akarsz menni a NIK-re akkor az elég gáz. Inkább most dönts mint későbbb....



Ha már 2. os vagy akkor meg lehet oldani egy átjelentkezéssel feltéve hogy átvesznek. Ismerek olyat aki 9 év BME után most NIKre jár hogy legyen egy diplomája, meg olyat is aki 9 év alatt szerzett egy BME Bsc diplomát mérnök infón (5 évesről jelentkezett át Bsc-re)......

2012. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, régi történet, de leírom az eljövő nemzedékek számára: mindegy, mit csinálsz, hány tárgyad lett meg és hányasra, ha átmész NIK-re, ugyanúgy + 7 félév, mert az egész progágat újra végigcsináltatják veled. Ugyanis itt végig C# megy gyakorlaton (prog3-on WPF), elméleten pedig kőkemény, véres algoritmizálás (azért írom így, mert baromi keményen veszik ezt a részét).
2016. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de ha nem megy a szak, valószínűleg máshol se fog menni. Nekem egyik ismerősöm Vik-ről Elte prog-ra ment és elcseszett még egy évet.
2016. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!