Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek kicsit a Széchenyi...

Mesélnétek kicsit a Széchenyi István Egyetemről?

Figyelt kérdés

Ma voltam nyíltnapon, és nagyon tetszett. Úgy néz ki, ide fogom beadni első helyre a jeletkezésem, szülésznő szakra. Nagyon remélem, hogy fel is vesznek.


Minden érdekelne, de olyanok szájából, akik ide jártak, és nem eladni akarják a sulit, mint a nyíltnapokon.


Milyen a diákélet? Melyik kolit választanád? Milyen szigorú és jó az egyetem? Milyen a gólyatábor? Ha külső kolis leszek, milyenek a közlekedési lehetőségek? Most ezek jutottak eszembe főbb kérdésekként, de örülnék, ha mindent leírnátok, ami eszetekbe jut. Bármilyen szakon vagy, érdekel a véleményed :)


2012. jan. 10. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam ma nyiltnapon. Milyen szakot néztél?
2012. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja látom szülésznő:D Bennt voltál a 10 órakkor kezdődő előadáson?
2012. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amiről a diákok fele kiment menetközben:D
2012. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, bent voltam. És én is kimentem :D Ugye azt mondták, hogy utána a szoc munkáról és hasonlókról lesz szó, az meg annyira nem érdekelt. Inkább kérdezősködtem még a pavilonoknál :)Neked mi a véleményed? Tetszett?
2012. jan. 10. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Amelyik szakot néztem az a jövő tanévtől kezdve nagyon peches csökkentik a keretszámokat, a tandíjat pedig kb azon az 1 szakon jelentősen emelik.
2012. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Aktuális még a kérdésed? Mert szívesen válaszolok, ha érdekelnek még a válaszok :)

2012. febr. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia. Igen, abszolút aktuális, mind a 4 helyet oda jelöltem meg :)
2012. febr. 19. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Gólyatábor: Általában nyár végén van augusztus 20 utáni időszakban. Szerintem felejthetetlen élmény. Igaz többnyire arról szól, hogy minél több lkoholt fogyasszon el mindenki, de ettől függetlenül vannak közösségépítő programok, megtalálhatod barátkozhatsz szaktársakka, és mégsem teljesen "hülyén" mész oda első nap. Tudod hol vannak a termek, ki mit hogyan tanít, mi az a kredit mi a to és hol keresd :) Ezek mind-mind nagy segítség az első napokban, hetekben.


Közlekedés, ha külső kolis leszel:

Február 6.-ától összevonták a 23-as és a 11-es buszt így már a koli előtti megállóban felszállsz a buszre, és letesz az egyetem előtt. Megfizethetetlen élmény :) Nem kell gyalogolni, csatlakozásra várni, vagy -10 fokban esőben hóban 1km-t sétálni. A bérlet sem drága 2000 ft, de van aki bringázik, vagy épp gyalogol. Én a busz híve vagyok :)


Melyik kolit választanám?

Mostmár egyértelműen a külsőt, de csak azért mert az utóbbi 3 évben ott voltam, és megszoktam. Laktam 1 évet a belsőben, különösebben nem volt gondom vele. Csak ott kisebb a hely, illetve nincs konyharész. De mintkét helyen jól el lehet lenni.


Egyetem:

Vannak tárgyak amik könnyebben megcsinálhatóak és vannak nehezebbek. Nálunk a matematikák, a mecganikák, hőáram, kemény tárgyak és szórják vele az embereket. De azért nagyjából reális az elvárás 1-2 kivételtől eltekintve.


Diákélet: Én többnyire a szaktársaimmal tartom a kapcsolatot, szerdákon vannak bulik, de szerintem kissé igénytelenek többnyire. (Ez a tipikus igyunk igyunk)

Mi többnyire a koliban szoktunk ismerősökkel bulizni az sokkal jobb szokott lenni :)

2012. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!