Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem marketing szakot...

Kereskedelem marketing szakot mennyire érinti az új "reform"?

Figyelt kérdés

Erre a szakra akarok menni továbbtanulni, közben meg Hoffmann "Dudva" behozta ezt az új reformot.

A kereskedelem marketingben van közgazdaság, de azért mégsem teljesen az.


Mennyire érinti ezt a területet a reform?

Megéri Magyarországon ezt tanulni? Ha nem még azt is elképzeltnek tartanám hogy kimenjek Amerikába vagy valahova...



2012. jan. 6. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel a kereskedelem és marketing gazdasági szak, rá is vonatkozik a gazdasági területeket érintő limit. Nem a szak tartalmától, hanem kari elhelyezkedésétől függ, hogy mi érvényes rá. A Corvinus egyetemen Gazdálkodástudományi Karon van, szóval felteszem, hogy ott érintett lesz, pl.
2012. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen! Ez is benne van a 250 főben.
2012. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva a kereskedelem és marketing mindig is a közgáz büfé részlegéhez tartozott, ellenben mondjuk a számvitellel, vagy a nemzetközi tanulmányokkal. Szerintem maximum második diplomának jó, de elsőnek semmiképpen sem. Sem itthon, sem külföldön.
2012. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolónak igaza van! És igen érinti a kermark-ot is a reform.
2012. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De miért nem jó első diplomának?
2012. jan. 7. 12:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért nem jó kedves kérdező, mert egy normális gazdasági szakkal szemben viszonylag kevés benne a gazdasági ismeret, és sok benne a felesleges baromság. Ahhoz nem kell diploma, hogy el tudj valamit adni valakinek valamit, ami neki nem kell. Ehhez tehetség kell. A kereskedelem és marketing szerintem arra jó, hogyha már vannak gazdasági alapjaid, akkor tudnak mutatni pár trükköt és fogást, amivel effektívebb lehet az ember. Megjegyzem élő példa Steve Jobs, nála nehéz jobban csinálni a marketinget, de ő soha nem járt marketingre....
2012. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De engem például pont az érdekel, az értékesítés, és a marketing :)
2012. jan. 7. 22:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor menj arra! De ha nem élsz meg belőle, csak magadat okolhatod. Akármennyire is szeretnék mondjuk erdőszéli szamócaszedő lenni, ha nem élek meg belőle.
2012. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan élnek meg ebből, szóval nem értem miért gondolod hogy nem lehet ebből megélni :)
2012. jan. 9. 14:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát megéri ennek menni, és pont azért mert érinti a reform. :) Ha sikerül bekerülni, akkor szinte biztos lesz állásod.
2012. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!