Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha BGF-en elvégzek egy FSZ...

Ha BGF-en elvégzek egy FSZ képzést, az számít vmi, vagy csak egy "habi " végzettség és semmire sem megyek majd vele?

Figyelt kérdés

2011. dec. 23. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán leszel nyerő. Nézd meg mennyi embert vesznek fel psz alapszakra. Ráadásul ha jól tudom hogy könyvelő lehess ahhoz el kell végezned egy közgáz alapszakot (ez ha jól emlékszem a jelentkezés feltétele).
2011. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

*Utolsó mondat javítva:


Ahhoz hogy könyvelő lehess közgáz alapszak után el kell végezned egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot. Ahhoz hogy jelentkezni tudj közgáz diploma kell. Én így tudom.

2011. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

teljesen rosszul tudod, de azért mondjál még neki baromságokat, hátha elhiszi...


tisztázzuk: a mérlegképes könyvelő nem diplomát ad, hanem OKJ-t

a diploma erősebb, mint az OKJ (te kedvedért: diploma > OKJ)


a mérlegképes feltétele egy szakirányú végzettség - ez lehet akár számviteli szakügyintéző vagy pl. banki szakügyintéző is, ill. pl. ker-marketing alapszakos diploma


nem a psz alapszakot végzettek a fő célcsoportjai a mérlegképes könyvelői tanfolyamoknak


nem javaslom az OKJ elvégzését egyik főiskolán/egyetemen se, tökmindegy, hogy mi az, mert ha felsőoktatási intézményben csinálod az OKJ-t, akkor az viszi az államilag finanszírozott féléveidet, ha középiskolában, az viszont nem (mérlegképest egyébként nem fogsz tudni középiskolában csinálni, legalábbis nem jellemző, főiskolák szoktak indítani, de pl. normál felvételi eljárásban se lehet rá jelentkezni, hanem külön szoktak tanfolyamot indítani /fizetős/ és arra lehet jelentkezni, vizsgadíj kb 40 eFt körül mozog)

2011. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy hogyan értelmezhetted annyira félre hogy azt hámoztad ki a hsz-emből hogy a tanfolyam diplomát ad....


Végülis igazad van szakirányú képesítés elég a jelentkezéshez.


pl itt is le van írva: [link]


De valljuk be ki alkalmazna jó fizetésért diplomával nem rendelkező könyvelőt? Amikor annyi van belőlük (diplomásokból) hogy egymást érik?

2011. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem PSZ, hanem FSZ ( felsőfokú szakképzés)
2011. dec. 23. 19:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a a BGF-en tanulok alapszakon. Szerintem megéri letenni itt az FSZ-t vagyis azt veszem észre , hogy akik ott ezt elvégezték azokat általában 2-3 hónapon belül alkalmazták valahol. nems is rossz helyekre. Ugyanazok a tanárok és szinte a tárgyak is ugyanolyanok mint nálunk alapképzésen.
2011. dec. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Gábor! :)
2011. dec. 23. 21:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Én BGFen végeztem most júniusban idegenforgalmi szakmenedzserként. Szerintem megéri, szaktársaim nagyrésze hamar talált munkát, felszolgálóként, utazási irodákban, ilyenek. Nyáron én is utazási irodának dolgoztam, de kijöttem külföldre. Kaptunk okj mellé europass bizonyítványt, így ezt is elfogadják külföldön is :)
2011. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is idegenforgalmi szakmen.re járok...most egészségturizmus specet választottam. Csak nem tudom, hogy azzal hol tudok elhelyezkedni?
2011. dec. 24. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is egturon voltam :))

Fitness, wellnes központokba recepciósként, wellnessfürdőkbe, masszázsszalonokba, akárhova. De utazási irodák, vendéglátós helyek közül is bárhova. Szerintem az, hogy milyen speces vagy, semmit nem számít, az maxplusz pont, ha olyan helyre jelentkezel, aminek köze van az egészséghez :)

2011. dec. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!